TGS Çalışanları ve Hava-iş Sendikası

0
149

Hava-İş Yönetim Kurulu olarak, güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, Turkish Ground Services’te (TGS) çalışan işçilerin, işveren tarafından baskıyla, özgür iradeleri hiçe sayılarak Hak-İş bünyesinde bulunan, Öz Taşıma-İş Sendikası’na üye yapılmaya çalışıldığı tarafımızca bilinmektedir.

TGS’de yıllardır sendikasız çalışan, sendikalaşmaları halinde işten atılmakla tehdit edilen işçilerin alelacele işverenin seçtiği bir sendikaya üye yapılması, sendika seçme özgürlüğüne açıkça müdahaledir. Burada işveren işçileri sendikalı köle yapmak eğilimindedir. Bu oyunu bozmak yine siz değerli TGS çalışanlarının elindedir. Tamamen işçiden yana olan Hava-İş Sendikası, örgütlenmek için en doğru adresinizdir.

Biz Hava-İş Sendikası olarak, son bir ay içinde, sendikasız işçiler üzerinden oynanan çirkin oyunları ibretle izlemekte, bu oyunların işçiler açısından doğuracağı olumsuz sonuçların farkındayız. TGS yönetimini bu tutumundan ötürü kınamaktayız.

Hava-İş Sendikası, TGS’de çalışan 8000’den fazla çalışana kapılarına sonuna kadar açmaktadır. Havacılık iş kolunun sendikal örgütlenmesi olarak, TGS çalışanlarını kendi bünyesine davet etmektedir. Değerli TGS çalışanları, size yapılan baskıları kayıt altına almaya gayret edin, size yapılan bu baskılar kanun nazarında suçtur ve bu hususta tam desteğiyle Hava-İş yanınızdadır.

HAVA-İŞ’E ÜYE OLUN, GÜÇLÜ BİR AİLEYE SAHİP OLUN!…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here