Tepkilerden sonra şirket, yarışmayı iptal etti

0
137

Yılın ilk yarısında iki büyük trajediyle sarsılan ve büyük maddi kayba uğrayan Malezya Havayolu şirketi, düzenlediği yarışmayla yeni bir skandala imza attı.

Şirket, bilet satabilmek için bir yarışma başlattı. Ancak aralarında katılımcılara nereye gitmek istedikleri gibi soruların da bulunduğu “Ölmeden önce yapmak istediklerinizin listesi” adlı yarışma tepkilerden sonra iptal edildi.

Yarışma çok basitti. Katılımcılar yapmak istedikleri şeyleri sıralayacak ve en ilginç 12 listenin sahibi, gidiş-dönüş bileti ya da tablet bilgisayar kazanacaktı. Ancak yarışmanın adı, bir yılda 2 kez uçakları düşen şirketin tepki almasına yol açtı.

Tepkilerden sonra şirket, yarışmayı iptal etti

Malezya Havayolları’na ait MH370 uçağı, 8 Mart’ta içindeki 239 kişiyle Kuala Lumpur-Pekin seferini yaptığı sırada kaybolmuş, bundan dört ay sonra yine havayolu şirketine ait yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda Donetsk üzerinde düşmüştü.

Donetsk’te düşen uçağın vurulduğu iddiaları gündeme gelirken, bölgede çatışan taraflardan hiçbiri, 298 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın sorumluluğunu üstlenmemişti.

100 milyon dolar zarar açıkladı

Şirket yılın ikinci çeyreğinde 97.4 milyon dolar zarar ettiğini açıklamış, üçüncü çeyrekte bu rakamın daha da artabileceğini bildirmişti. Şirket, 20 bin çalışanından 6 binini de işten çıkaracağını duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here