Teknik A.Ş. de Yapılmak İstenen Vardiya Değişikliği Görüşmeleri

0
99

hava iş

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU DUYURUSU

16.09.2014 tarihinde Teknik A.Ş. çalışanı üyelerimizi yakından ilgilendiren ve 09.09.2014 tarihinden bu yana Hava-İş Sendikası yönetimi olarak hassasiyetle üzerinde durduğumuz mesai saatlerinde yapılmak istenen yeni düzenlemelere ilişkin Teknik A.Ş. yetkilileri ile tekrar bir araya geldik.

Siz değerli üyelerimizle daha önce de paylaşmış olduğumuz itirazlarımızı tekrar dile getirdiğimiz bu görüşme neticesinde Teknik A.Ş. yöneticilerinin İş Kanunu ve TİS kapsamı içerisinde kalmak koşul ve taahhütleri ile söz konusu düzenlemeyi yeniden değerlendirmek üzere Kurban Bayramı sonrasına kadar istedikleri süreyi ve sonrasında tekrar görüşmeyi kararlaştırmış bulunuyoruz.

Yeniden bir araya gelinceye kadar çalışma saatleri ve vardiyalarda herhangi bir değişiklik yapılmayacağının teminatıyız. Özellikle iş barışı, çalışanlar arası eşitlik ilkesi, haftalık yasal çalışma sınırı olan 45 saate riayet edilmesi, Cumartesi çalışmalarının çalışan üyelerimizin moral ve motivasyonu üzerinde oluşturacağı negatif etkiler konularındaki hassasiyetlerimizin Teknik A.Ş. yönetimi tarafından da anlayışla karşılanmasını memnuniyet verici bulmaktayız.

Haksız ve hukuksuz her türlü uygulamaların küçük büyük demeden hiçbirine müsaade etmeyeceğimizi, tüm üyelerimizin bilgisine sunuyor, kamuoyunda kasıtlı bir şekilde sendikamızı yıpratma ve itibarsızlaştırma gayretinde olan tüm tarafların art niyet senaryolarını dikkatle izleyip bertaraf edecek tedbirleri almaya her zaman hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here