TAV personelinin kıyafetleri yenilendi

0
435

TAV Güvenlik personeli, yeni üniformalarıyla göreve devam ediyor

TAV Özel Güvenlik’in Atatürk Havalimanı’nda havayolu şirketlerine çeşitli hizmetler sunan Uçak Özel Güvenlik Birimi personelinin kıyafetleri yenilendi.

 

TAVGUVENLIK_2TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Özel Güvenlik’in Uçak Özel Güvenlik Birimi’nde çalışan personelin kıyafetleri değişti. Atatürk Havalimanı’nda Air France, Mısır Havayolları, KLM Havayolları, Türkmenistan Havayolları başta olmak üzere çok sayıda havayolu şirketine kontuar düzeni, check-in, yolcu mülakatı, uçak altı güvenliği, şut altı bagaj güvenliği gibi hizmetler sunan Uçak Özel Güvenlik Birimi, Nisan ayı itibariyle yeni kıyafetleriyle çalışmaya başladı.

 

TAV Özel Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan “TAV Özel Güvenlik olarak, havacılık güvenliği alanında uluslararası standartlarda hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda Uçak Özel Güvenlik Hizmet ve Denetim faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetler yürütülürken günün şartlarına uygun olarak hem kullanılan cihazların modernizasyonunu önemsiyor hem de personelimizin görev bilincinin yükseltilmesine yönelik eğitimler veriyoruz. Bununla birlikte, personelimizin moral ve motivasyonları ile giyim ve teçhizatlarına da dikkat ediyoruz. Bu kapsamda giyim sektörünün önde gelen kuruluşlarıyla yapılan tasarım çalışmaları sonucunda kurumsal duruşumuza uygun şık ve modern kıyafetleri  Uçak Özel Güvenlik Birimi personelinizin kullanımına sunduk. Yeni kıyafetler hakkında çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden olumlu yorumlar almaktan çok memnunuz” dedi.

 

TAV Özel Güvenlik’in 3500’den fazla çalışanı bulunuyor ve 50’nin üzerinde personel Uçak Özel Güvenlik Birimi’nde hizmet veriyor. Şirket, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Havameydanları Genel Müdürlüğü’nden almış olduğu “Havaalanları Yer Hizmetleri C. Grubu Çalışma Ruhsatı” kapsamında 2013 yılından bugüne Atatürk Havalimanı’nda Uçak Özel Güvenlik Hizmet ve Denetim faaliyetleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda check-in ve gate güvenlik faaliyetleri, yolcu belgelerinin kontrolü, yolcu mülakatı,  uçak Arama, uçak koruma, ikram, temizlik ve kargo güvenliği, uçak altı bagajın aranması ve korunması, değerli eşya taşıma gibi daha birçok alanda havayollarının taleplerine yönelik güvenlik hizmeti veriyor. Ayrıca, K-9 patlayıcı tespit köpeği ile aktif koruma ve güvenlik hizmetlerine devam ediliyor.

 

K9TAV Havalimanları hakkında

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket iştirakleriyle birlikte 2015’te 780 bin uçak seferine ve 102 milyondan fazla yolcuya hizmet sundu.