TAV İnşaat’tan çalışanlarına fark yaratan eğitim

0
71

TAV İnşaat’tan çalışanlarına fark yaratan eğitim

Havalimanı inşaatında dünyanın lider markası olan TAV İnşaat, bu alandaki kurumsal birikim ve deneyimlerini çalışanlarına aktarıyor. Şirketin İstanbul, Riyad, Dubai, Abu Dabi ve Cidde’de düzenlenen eğitim ve gelişim seminerlerine 1300’den fazla yönetici ve çalışan katıldı.

Dünyanın en büyük havalimanı müteahhidi olan TAV İnşaat, çalışanlarının bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla İstanbul, Riyad, Dubai, Abu Dabi ve Cidde’de eğitim seminerleri gerçekleştirdi. “Building Together” (Birlikte İnşa Etmek) adı altında 37 farklı milletten 1300’ün üzerinde yönetici ve çalışana havalimani inşaatının başlangıcından teslime kadar tüm süreçleri hakkında bilgi verildi.

Umit_KazakTAV İnşaat Genel Müdürü Ümit Kazak “TAV İnşaat olarak, sektörün en prestijli yayınlarından Engineering News Record tarafından son iki yıldır dünyanın en büyük havalimanı inşaat şirketi seçildik. Büyük olmaktan daha önemli olan sürdürülebilir bir iş modeline sahip olmaktır. Bunun için de öncelikle insana yatırım yapmak; çalışanlarımızın mutluluğu ve gelişimini sağlamamız gerekiyor. Şirketleri ayakta tutan en önemli sermayeleri çalışanlarıdır ve onların sahip olduğu entellektüel birikimdir. Bu nedenle TAV olarak, faaliyet gösterdiğimiz sektörün son gelişmeleri ve gelecek trendleri hakkında yöneticilerimiz ve çalışanlarımız için eğitimler düzenliyoruz. Bununla birlikte, çalışanlarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya çok önem veriyor ve her türlü eğitim konusunda onları destekliyoruz” dedi.

TAV İnşaat İnsan Kaynakları Departmanı ve TAV Akademi işbirliğiyle bugüne kadar düzenlenen eğitim seminerlerinde toplam 5600 saat eğitim verildi. Eğitimlerde düzenlenen atölye çalışmaları sonunda çalışanların geri bildirimleri dikkate alınarak takım çalışması, inovasyon, etkin iletişim gibi kişisel gelişim eğitimleri de programa dahil edildi.

TAV_Insaat_istanbulTAV İnşaat hakkında

ENR listesinde 2014 yılından sonra 2015’te de havalimanı inşaatında dünyada birinci sıradaki yerini koruyan TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedeli 18,3 milyar doları aştı. Faaliyette bulunduğu bölgelerde önemli projelerde yer alan TAV İnşaat, yurtdışında ise Katar’ın başkenti Doha’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi’ni, Suudi Arabistan’ta Medine Havalimanı ve Riyad Havalimanı Terminal 5 inşaatını, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Tunus’ta Enfidha-Hammamet, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid Havalimanları’nı, Mısır’da Kahire Havalimanı Terminal 3’ü; Türkiye’de ise İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali, Gazipaşa-Alanya Havalimanı projelerini; gerçekleştirdi. TAV İnşaat’ın devam eden projeleri arasında ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Bahreyn Havalimanı Yeni Yolcu Terminali, Suudi Arabistan’da Cidde Havalimanı SAEI Uçak Bakım Hangarları, ve Umman’da Maskat Havalimanı Pist ve Altyapı inşaatları bulunuyor. TAV İnşaat, havalimanlarının yanı sıra ileri teknoloji kullanımı gerektiren akıllı binalar da inşa ediyor. Dubai’de Marina-101 ve Damac Towers by Paramount; Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda Aéroport De Paris Grubu Genel Müdürlük Binası, İstanbul’da ise Emaar Square projesi şirketin devam eden bina projeleri arasında yer alıyor.