TAV CEO’su Sani Sener Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Cnbc-e’ye konuk oldu

1
107

tav sani şenerŞener, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Cnbc-e’ye konuk oldu

TAV CEO’su Sani Şener, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde CNBCe.com Haber Müdürü Burcu Göksüzoğlu’nun sorularını yanıtladı. Dolardaki yükselişi yorumlayan Şener, “Çok fazla değişkenin olduğu bir dünyada kurdaki gelişmeleri bizim tahmin edebilmemiz için çok iyi verilerin elimizde olması lazım. Merkez Bankası’na bakmamız lazım. Avrupa Merkez Bankası’na bakmamız lazım. Verilere göre bakınca 2,65’lerde dolar uzun süre dinlenecek gibi görünüyor. Biz her şeyi kendi kendine yetecek şekilde garantilerini almış durumdayız. Biz operasyona odaklanıp finansal değişimlere karşı kendimizi koruyacak her türlü tedbiri aldık. Merkez Bankası’nın şu ana kadar doğru hareket ettiğine inanıyorum. Çünkü veriler onlarda. Türkiye’nin her yıl hiçbir şey yapmasa bile yüzde 3 büyüyeceğine inananlardanım. Kalıcı yabancı sermayeye mutlaka ihtiyaç vardır. Yurtdışı sermaye iyi projelere gelir. Dünyada para halen var ama park etmiş. Park ettiği yerden çıkması için iyi projeler konması lazım. Türkiye’de bu projeler var. Yurtdışındaki paranın Türkiye’ye geleceğine inanıyorum. Bizim ortaklarımız memnun. Son gelişmelerin yabancılara yansıması çok iyidir diyemeyiz. Ama biz kriz tellallığı yapmamalıyız, hepimiz altında kalırız. Sıkıntılar var ama panik havası içinde olmamak gerekir. Panik olursa balonlar yaratılıp çok insanlar, çok şirketler yara alabilir” dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI’NA 75 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Şirket yatırımlarıyla ilgili konuşan Şener, “Yatırıma devam ediyoruz. Atatürk Havalimanı’nda uzatma yapıyoruz. Transit yolculara bağlı olarak ihtiyaçlar doğrultusunda 75 milyon Avro yatırımla ilave tesis yapıyoruz. Kısa sürede bitireceğiz” dedi.

“Biz şu anda servis şirketlerimizle 53 havalimanındayız, servis şirketlerimizin büyüme stratejisi devam edecek ” diyen Şener, ABD’deki LaGuardia Havalimanı ihalesinin 1-2 ay içinde sonuçlanacağını belirtti.

cnbc e

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here