TAV Bilişim’e “CIO 2014” Ödülü

2
114

dn (39)CIO Dergisi tarafından beşinci kez düzenlenen gecede TAV Bilişim, slot koordinasyon projesiyle ödüllendirildi.

 

Havalimanı bilişim altyapısı konusunda sunduğu yenilikçi çözümlerle dünyanın farklı yerlerinde tercih edilen TAV Bilişim’in Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, slot koordinasyon projesiyle CIO 2014 Ödülü’nü aldı. Bilişim sektörünün önde gelen yayını CIO Dergisi tarafından beşincisi düzenlenen “CIO 2014 Ödülleri” Esma Sultan Yalısı’ndaki gecede sahiplerine verildi.

 

TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran “TAV Bilişim olarak, havalimanı operasyonlarında verimlik artışı sağlayan ve yolcu konforunu artıran inovatif ürünler ve hizmetler geliştiriyoruz. Uçakların iniş ve kalkış izinlerini düzenleyen slot koordinasyon projemizle ödüllendirilmekten dolayı mutluluk duyduk. Bu proje, havalimanı kaynaklarının verimli şekilde kullanılarak tüm paydaşlar için en yüksek faydanın ortaya çıkmasını sağlıyor. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarım adına CIO dergisi ve jüriye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ödüller, 40’dan fazla ülkede yayınlanan CIO Dergisi tarafından bağımsız bir jürinin değerlendirmeleri sonucunda veriliyor. Bu yıl beşinci kez düzenlenen organizasyona farklı sektörlerden yaklaşık 230 başvuru yapıldı. Onaran, 2011 yılında da aynı ödülü kazanmıştı.

 

TAV Bilişim Hizmetleri hakkında

 

TAV Havalimanları Holding iştiraklerinden TAV Bilişim Hizmetleri, havacılık sektöründe yazılım ve donanım anlamında önemli bir marka olarak yerel ve global havalimanı hizmetlerini ve çözümlerini üretiyor, geliştiriyor ve uyguluyor. Havalimanlarında kullanılan farklı sistemleri entegre etmek, yeni nesil teknolojiler kullanarak destek vermek, sunduğu uçtan uca çözümler ve anahtar teslimi projeler ile sektöre yolcu ve havalimanı dostu ürünler sunan şirket, 3 kıtada, 22 havalimanına ve 20 farklı şirkete hizmet veriyor. ISO 9001 kalite ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikalarına sahip olan TAV Bilişim Hizmetleri, ayrıca Medine Prince Mohammad Bin Abdulaziz Havalimanı’nda bilişim alt yapısını oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Havacılık sektörü ve teknoloji çözümleri konusunda profesyonel kadrosuyla hizmet sunan TAV Bilişim Hizmetleri, karmaşık havalimanı operasyonlarının düzenli şekilde yönetimini sağlıyor ve bilgi birikimini kullanarak yeni entegre yazılım ürünleri geliştiriyor. Şirketin geliştirdiği ürünler arasında AODB (Airport Operational Database), IB (Information Broker), FIDS (Flight Information Display System), RMS (Resource Management System), VIP&CIP Reservation Suite, ERP,  IATA Message Parser, CDM (Collaborative Decision Making), TAV Mobile gibi uygulamalar yer alıyor. TAV Bilişim Hizmetleri; Veri Depolama, UNIX ve Veritabanı Danışmanlık Hizmetleri, Sistem ve Altyapı Servisleri, Bilgi Teknolojileri ve Havacılık Sistemleri Danışmanlık Hizmetleri ve Kurumsal Kaynak Planlama Danışmanlık Hizmetleri alanlarında da hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here