Suudi Arabistan’dan Kadın Pilot Alabiliriz

0
115

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil geçen hafta Ankara’daki Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı’ndaki toplantıda  “Biz doğru niteliklere sahip olan Suudi kadın pilotları istihdama hazırız. 2020 yılına kadar bu meslekte küresel olarak 100.000 pilot ihtiyacı olacak” dedi.

pilot-160084_1280

Suudi Arabistan’da kadın pilotların istihdam konusunda sıkıntı yaşadıkları biliniyor. Gerekli şartlara sahip oldukları takdirde Suudi pilotların da THY’de yer bulacağı yapılan açıklamadan da anlaşılıyor.

Türk Hava Yolları’nda çeşitli ülkelerden pek çok pilot sözleşmeli olarak görev alıyor.

308 uçağı bulunan ve 2023’te 460 uçaklık dev bir filoya ulaşmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, bu uçaklarda görev yapacak pilot bulabilmek için dünyanın her köşesinde tanıtım turlarını sürdürüyor. THY, 21 ve 22 Nisan tarihlerinde Barcelona’da road show (tanıtım turu) düzenleyerek İspanyol pilotlara Türkiye ve İstanbul’un belli başlı karakteristik özellikleri ile İstanbul’da yaşamanın avantajlarını anlatacak. İspanya’nın hemen ardından  Güney Amerika kıtasında, Brezilya’nın Sao Paolo şehrinde pilotlarla bir araya gelecek olan THY yöneticileri, Brezilyalı pilotlara İstanbul’da yaşamanın ve THY’de çalışmanın avantajlarını anlatacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here