Latest Posts

SUPERSONİC JETLER GERİ DÖNÜYOR

United Airlines Beklenen Sürpriz Açıklamasını Yaptı

Supersonic Concorde, 1976′dan Ekim 2003′e kadar ticari uçuşlar yaptı ve ardından Supersonic jetlerin devri kapandı. United Airlines bugün yaptığı açıklama ile SuperSonic jetlerin tekrardan piyasada olacağını duyurdu. Uçaklar Concorde markası olmasa da Concorde ile benzer yapısal özellik ve konsepte sahip. United Airlines, Boom Supersonic ile uçak satın alma anlaşması imzalayan ilk ABD havayolu oldu.

United Airlines bugün, 15 adet Boom “Overture” Supersonic uçağı satın alacağını ve ek 35 uçak opsiyonu alacağını duyurdu . Bu uçaklar, 2029’dan önce United Airlines’ın filosuna katılacak. United ve Boom, inovasyon ve işbirliği yoluyla dünyayı güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde birbirine bağlamak için ortak bir misyon gerçekleştiriyor. Şirketler, teslimattan önce bu misyonları karşılamak için birlikte çalışacaklar.

07tw8mSqvR4U8PnOoy9JSbL 1.1622725370.fit lim

2029’da yolcu taşıması planlanan net sıfır karbonlu uçak, %100 sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) ile uçacak. Uçağın, %100 sürdürülebilir havacılık yakıtı ile çalışacak olması için, onu net sıfır karbonlu ilk büyük ticari uçak yapıyor. SuperSonic jetlerin tekrardan hayatımıza girmesi potansiyel olarak seyahat sürelerini yarıya indirebilir. Örneğin, Newark’tan Londra’ya bir uçuş 3 saat 30 dakika içinde gerçekleştirilebilirken, San Francisco’dan Tokyo’ya bir uçuş 6 saat içinde gerçekleştirilebilir.

Boom Supersonic’in kurucusu Blake Scholl bunu şöyle açıklıyor:

Net sıfır karbonlu süpersonik uçaklar için dünyanın ilk satın alma anlaşması, daha erişilebilir bir dünya yaratma misyonumuza yönelik önemli bir adımı işaret ediyor. United ve Boom ortak bir amacı paylaşıyor: dünyayı güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde birleştirmek. United yolcuları, iki kat daha yüksek hızlarda, daha derin, daha üretken iş ilişkilerinden daha uzun ve uzak destinasyonlara kadar, bizzat yaşanan hayatın tüm avantajlarını deneyimleyecek.

Kaynak: https://boomsupersonic.com/united

Latest Posts

POPULER