Sunexpress’e şok suçlama

1
101

sunexpressTHY ile Lufthansa’nın ortak şirketi Sun Express ile ilgili ortaya atılan iddia bir çok kişinin başını ağrıtacağa benziyor. Yıllarca gizli bir kasadan onbinlerce Euro ödemeler yapılmış.

Bu haber havacılık sektörüne bomba gibi düştü. Türk Hava Yolları ile Sunexpress’in ortak şirketi Sunexpress, yıllarca yasa dışı bir kasa tutmakla suçlanıyor. Alman Der Spiegel Dergisi’nin haberine göre, kısa süre önce görevden ayrılan Sonexpress’in CEO’su Paul Schwaiger’in yürüttüğü bu kasadan 10 yıl boyunca yasalara aykırı şekilde onbinlerce Euro’uk ödemeler yapıldı.

Gelen bir ihbar üzerine 2012’de kapatılan bu kasadan örneğin bir çalışana yaptığı işler karşılığı 50.00 Euro’luk ek ödeme yapıldığı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra yine bu kasadan İzmir’deki Alman Lisesi’ne 150 bin Euro’luk ödeme yapıldığı da iddialar arasında. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Luthansa sözcüsü, iddiaları doğruladı bile. Verilen bilgiye göre Sunexpress kendini ihbar ederek bu kasada tutulan paraları vergilendirmeye başladı. Bu arada kasadaki paraların çalışanlara satılan biletlerin gelirlerinden oluştuğu da belirtildi.

Yakında Lufthansa’nın uzak hat uçuşlarını gerçekleştirmeye hazırlanan Sunexpress bu iddia nedeniyle zor günler geçireceğe benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here