SunExpress, Türkiye’nin en büyük 2. hizmet ihracatçısı

0
127

SunExpress, Türkiye’nin en büyük 2. hizmet ihracatçısı

SunExpress, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Büyük 500 hizmet ihracatçısı araştırmasında genel kategoride Türkiye’nin en büyük 2. hizmet ihracatçısı SunExpress oldu.

Ekonomi Bakanlığı’nın katkıları ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Türk hizmet sektörünün geliştirilmesi ve potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen Türkiye’nin  En Büyük 500 hizmet ihracatçısı araştırmasında, bu yıl bir önceki yıla göre genel kategoride üç basamak yükselerek Türkiye’nin en büyük 2’nci hizmet ihracatçısı olan SunExpress, taşımacılık kategorisinde ise bir basamak yükselerek kendi sektöründe de 2’nci oldu.

TİM’in ev sahipliğinde 21 Aralık Cuma günü düzenlenen ödül töreninde SunExpress’in ödülünü Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. SunExpress adına ödülü alan Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, SunExpress’in, havayolu olarak Türk turizminin bel kemiği olduğunu belirterek, “SunExpress, kurulduğu günden bu yana Türk turizminin gelişiminde önemli rol oynamıştır. 1990 yılında 1 uçak, 57 çalışan ve 3 destinasyon ile başladığımız yolculuğumuza, bugün 4 binin üzerinde çalışanımız, 70 uçaklık modern filomuz, 30’dan fazla ülkede 90 destinasyon ile büyüyerek devam ediyoruz. Türk ekonomisine ve turizmine böyle büyük bir katkıda bulunmak tüm SunExpress ailesi için büyük bir gururdur. Avrupa’nın önde gelen tatil havayolu olarak Türk turizmine olan katkımız artarak devam edecektir” dedi.

SunExpress’in taşımacılık kategorisindeki ikincilik ödülü, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen’e takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here