Sri Lanka’dan Ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımıza Önemli Duyuru

0
487

Ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımıza Önemli Duyuru
(30 Nisan 2020)
Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Sri Lanka’da geçici süreyle (kısa süreli vize, öğrenci, turist, iş insanı ve işçi) bulunup, uçuşların durdurulması nedeniyle ülkemize dönemeyen vatandaşlarımız için 5 Mayıs 2020, Salı günü saat 17:20’de Türk Havayolları (THY) tarafından Kolombo’dan özel bir sefer düzenlenecektir.
Anılan uçuşla seyahat edecek vatandaşlarımız Türkiye’ye varışlarında 14 günlük zorunlu karantina uygulamasına tabi olacaklardır.
Sözkonusu uçuşla ülkemize dönmek isteyen ve yukarıdaki şartları taşıyan vatandaşlarımızın aşağıdaki bilgileri en geç 1 Mayıs 2020, Cuma günü saat 18:00`e kadar Büyükelçiliğimizin embassy.colombo@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmek suretiyle başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.
Ad-Soyad: T.C. Vatandaşlık No: Pasaport No: Sri Lanka tel: Türkiye tel:
Dönüş için Büyükelçiliğimize isimlerini yukarıda belirtilen gün ve saate kadar bildiren vatandaşlarımızın biletlemeleri THY Kolombo Ofisi tarafından yapılacaktır.
isimlerini bildirmiş olan vatandaşlarımızın, biletlemeyle ilgili olarak THY Alan Müdürü Erkin GÜNEVİ ile (egunevi@thy.com Tel: 0094 77 018 6366) e-posta veya telefon numarasından iletişime geçmeleri uygun olacaktır.
Anılan uçuşla seyahat edecek vatandaşlarımızın 5 Mayıs 2020, Salı günü en geç saat 13:00’de havaalanında hazır bulunmaları önemle rica olunur.
Saygıyla duyurulur.

Tahliye Uçuşları