SITA’ya göre Hatalı Bagaj Taşıma Oranları Düştü

0
140

SITA 2016 Bagaj Raporu, bagajları yanlış noktalara taşıma oranlarının 2015 yılında bugüne kadarki en düşük seviyelere indiğini ortaya koydu.

Geçen yıl bin yolcuda 6,5 bagaj olarak gerçekleşen bu oran, 2014 yılına göre % 10.5 , 2003 yılına göre %50 bir azalmayı gösteriyor.

bagaj luggage-730599_1920

Oranların ayrıca geçen yıl,  2003 yılından bu yana yolcu trafiğinde % 85 artış kaydedilmiş ve 3.5 milyar yolcunun havaalanları üzerinden seyahat etmiş olmasına rağmen düzeldiği görülüyor.

Artan yolcu sayısının havacılık endüstrisinin kaynaklarının, altyapısının ve bagaj sistemlerinin üzerinde baskı yaratacağı beklenmektedir.

2018 yılı Haziran ayından itibaren, havayolları “IATA kararı 753″ü uygulayarak, yolculuk boyunca bagajların takibini sağlayacak.

SITA CEO’su Francesco Violante şunları söyledi:  “Önümüzdeki üç yıl bagaj takip sistemlerini geliştirmek ve  IATA karar 753’ü uygulamak için havayolları kendilerini hazırlayacak.

“Görünür olacak bagajlar sayesinde daha fazla kontrol sağlamak ve daha iyi şekilde bagaj transferi yapmak mümkün olacaktır.

“Bu aynı zamanda, yolcuların kendi bagajlarını kargo takip eder gibi takip edebilmelerini, olası uçuş değişikliklerinde ve bagaj gecikmelerinde, erken haberdar olarak daha az endişelenmelerini de sağlayacak demektir.”

SITAlogoSITA tarafından ortaya konan rapora göre, bagaj taşıma, aynı zamanda self-servis hizmetleri alanında da gelişti.

Havaalanları ve havayollarının yaklaşık% 40’ı , self-servis kiosklarlarda yolculara kendi bagajları için etiket basma hizmeti sağlamaktadır.

2018 yılına kadar % 75’ten fazla olarak bu hizmetin gelişmesi bekleniyor.

Violante : “2015 için bagaj istatistikleri çok cesaret verici, ancak sektörün geçen yılki kayıp bagaj maaliyeti hala $ 2.3 milyar .” dedi.

20 yılı aşkın süredir  SITA, dünya çapında 200’den fazla havaalanı ve 500’den fazla havayolu için bagaj yönetimi çözümleri sağlamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

onüç − 6 =