SİNGAPUR MADAME TUSSAUDS, SİNGAPUR HAVAYOLLARI HOSTES’İNİN BALMUMU HEYKELİNİ TANITTI

0
335

balmumu

SİNGAPUR MADAME TUSSAUDS, SİNGAPUR HAVAYOLLARI HOSTES’İNİN BALMUMU HEYKELİNİ TANITTI

Singapur Madame Tussauds ve Singapur Havayolları bugün, Singapur’un en bilinen ikonlarından biri olan Singapur Havayolları Hostesi’nin balmumu heykelinin açılışını yapacak. 2007 yılında Singapur Havayolları’na (SIA) uçuş hostesi olarak katılan ancak 2011 yılında aile kurmak için işten ayrılıp 2012 yılında tekrar geri dönen Nur Surya Binte Mohamed Ambiah’ın heykeli yapıldı. “Singapur Havayolları Hostesi’nin balmumu heykelini yaratmış olmaktan gerçekten çok mutluyuz. Singapur Havayolları Hostesi, evrensel bir ikon ve aynı zamanda zerafet ve misafirperverliğin simgesi. Önde gelen bir Asya markasını temsil eden Singapur Havayolları Hostesi, dünya çapında tanınıyor ve bu nedenle biz de Singapur’un en çok tanınan simgesini merkezimizde ön plana çıkarmak istedik” diyor, Madame Tussauds Singapur Pazarlama Müdürü Sayın Sharon Wong.

“Özgün Sarong Kebaya içindeki Singapur Havayolları Hostesi, evrensel bir ikon ve dünya çapında anında tanınabilen figürlerden biri. Uzun ömürlü, hem gençlere hem de yaşlılara hitap ediyor. İkonik simgenin sonucu olarak müşterilerimizin, markamız ile güçlü bir duygusal bağı var. Singapur Havayolları markasına katkısı paha biçilemez ve bizler de, Madame Tussauds Singapur’da gösterileceği için oldukça heyecanlıyız,” diyor Singapur Hava Yolları Kabin Ekibi Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Marvin Tan. Bu, Madame Tussauds tarafından üretilecek olan Singapur Havayolları’na ait ikinci Hostes heykeli. İlk heykelde, Lim Suet Kwee model alınmış ve heykel 1993 yılında gösterime açılmıştı. Şu an Ekip Performansı Yönetici Asistanı olan Bayan Lim, yeni Singapur Havayolları Hostesi balmumu heykelinin seçim sürecinde önemli bir rol üstlendi. Seçim sürecinde birçok etken göz önünde bulunduruldu, en önemlisi de modelin, Singapur Havayolları Hostesi’nin Asya zerafeti, misafirperverliği ve hizmet anlayışı gibi özellikleri barındırması gerektiği gerçeğiydi. Duruşu ve kendisini göstermedeki güveni, diğer etkenler arasındaydı. 2014 yılının Eylül ayında Madame Tussauds ekibi, ölçüm, fotoğraf, kostüm bağışları, el yapısı, saç örnekleri, ten ve göz rengi eşleştirme kontrollerini içeren sekiz saatlik bir poz verme oturumu için Surya ile buluştu. Yaklaşık 500 kez beden ve yüz ölçümü alındı. Önceki deneyimine dayanarak Surya’ya kılavuzluk etmek amacıyla Bayan Lim de bu toplantıya katıldı. Heykel, Londra’da yapıldı ve tamamlanması yaklaşık üç ay sürdü. Surya’nın balmumu heykeline, Singapur Havayolları tarafından bağışlanan Sarong Kebaya giydirildi. Madame Tussauds, her yıl dünya çapından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan, en popüler ziyaretçi merkezlerinden biri. Merkez, dünyanın dört bir köşesinden uluslararası ve Asyalı en tanınmış ünlülerin yanı sıra Singapur’un en popüler ünlülerinin bazılarını da barındırıyor. Madame Tussauds Singapur, Sentosa’daki Imbiah Lookout’da bulunuyor ve artık kamuya açılmış olan Singapur’un LIVE’in yanında yer alıyor. Singapur’un tarihini anlatan canlı aktörler ile yeni bir unsur sunuyor. İki merkez, “Singapur’un Ruhu” tekne gezisi ile birbirine bağlanıyor.

Singapur Hava Yolları Hakkında Singapur Hava Yolları kendisini, modern bir uçak filosu çalıştırmaya, dünya sınıfında kabin ürünleri sunmaya ve ikonik ve şık Singapur Havayolları Hostesi ile üstün kaliteli hizmet sunmaya adamıştır. Merkezi Singapur olan Hava Yolları şirketi, 33 ülkede 60 noktaya uçuş hizmeti vermektedir. Filosu bünyesinde 100’den fazla modern uçak bulunan Singapur Hava Yolları, 2007 yılının Ekim ayında, dünyanın en büyük ticari uçağı olan Airbus A380 tipi uçağı uçuran ilk hava yolu olarak havacılık tarihine imza attı. 2013 yılının Temmuz ayında Singapur Hava Yolları, dünyanın en gelişmiş uçuş içi eğlence sisteminin yanı sıra, her üç sınıf için de gelecek nesil kabin ürünlerini sundu. Madame Tussauds Hakkında Madame Tussauds, üstün bir ünlü deneyimi ile dünyanın en bilinen ve en popüler balmumu merkezi. Şu an dünya çapında 18 adet Madame Tussauds merkezi bulunuyor (Madame Tussauds Singapur, açılacak 18. Madame Tussauds merkezidir). Merkezlerin her biri eşsiz ve uluslararası figürlerin yanı sıra yerel figürleri de barındıracak şekilde ev sahibi şehir ve ziyaretçi demografisine göre tasarlanıyor. Bu merkezler, sürekli olarak ünlüler, spor yıldızları ve evrensel politikacılarca destekleniyor. 1835 yılında Londra’da kurulan Madame Tussauds’ın muhteşem balmumu heykelleri o kadar yüksek kalitede ve o kadar canlı gibi ki, ünlülerin kendileri bile bu heykellerini gördüklerinde dönüp tekrar bakıyorlar. Bunların hepsi, interaktif temalı setlerde bensersiz bir şekilde tasarlanmış eğlendirmek, hayrete düşürmek ve şaşırtmak için nefes kesen figürlerdir! Ve heykellerin etrafında herhangi bir parmaklık, ip ya da bariyer olmadan ziyaretçiler, kahramanlarının yanlarında durduklarına inanmakta hiçbir sorun yaşamayacak ve en sevdikleri yıldızlarla çektikleri fotoğraflar da sonsuza kadar özel bir anı olarak kalacaktır. 200 yıllık deneyim ve titiz araştırmalar sonucunda her heykelin yapılışı, Madame Tussauds’ın deneyimli heykeltıraşlarının en az üç ayını alıyor ve 300 bin Singapur Dolarından pahalıya mal oluyor. Ünlülerin kendileri ile yapılan poz verme oturumları ile en modern heykeller de yapılıyor ve bu heykeller, yüzlerce ayrı ölçüm, saatlerce süren ten, göz ve her teli ayrı ayrı takılan saç rengi eşleştirmelerinin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Ünlüler ve film stüdyolarının gardrop bölümleri genellikle kendi heykellerinin kıyafetlerini veriyor ya da tasarımcılar, sadece Madame Tussauds için önemli veya ikonik kıyafetleri yeniden üretiyor. Dünya çapında, Madame Tussauds’ın merkezlerinden birine yer almak, büyük bir onur ve kişinin statüsü ve başarılarının tanınması olarak görülüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here