SİNGAPUR HAVAYOLLARI’NDAN, CAPITAL EXPRESS UÇUŞLARI

0
138

singapur_capital express

SİNGAPUR HAVAYOLLARI’NDAN, CANBERRA VE WELLINGTON’I BİRLEŞTİRECEK ‘CAPITAL EXPRESS’ UÇUŞLARI

  • Canberra’dan ilk uluslararası uçuş
  • Canberra ile Wellington arasındaki ilk bağlantı

 

Singapur Havayolları, yeni ‘Capital Express’ rotasının hayata geçirilmesi ile hem Canberra’ya hem de Wellington’a hizmet vermeye başlayacak.

 

Singapur’dan yapılacak yeni uçuşlarla hem Avustralya’nın hem de Yeni Zelanda’nın başkentleri birbirine bağlanacak. Düzenleyici makamların vereceği onaya bağlı olarak uçuşlar, 20 Eylül 2016 tarihinden itibaren haftada dört sefer ile Singapur-Canberra-Wellington rotasında yapılacaktır. Dönüş uçuşları Wellington-Canberra-Singapur rotasında gerçekleşecektir.

 

Uçuşlar, Boeing 777-200 tipi yenilenmiş 266 yolcu kapasiteli 38 Business Class ve 228 Economy Class ile hizmet verecektir. Singapur Havayolları, Canberra ile Wellington arasında uçuş yapacak ilk havayolu şirketi olacaktır. Aynı zamanda, düzenli aralıklarla Canberra üzerinden programlanmış uluslararası uçuşları gerçekleştirecek ilk havayolu şirketi de olacaktır.

 

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong; “Singapur, Canberra ve Wellington’u birbirine bağlayan yeni hizmetimiz, üç ülke arasındaki yakın bağları yansıtmaktadır. Hükümet ve şirket yolcularına hitap edeceğinden emin olduğumuz yeni ‘Capital Express’ rotasının başarı şansı bizi oldukça heyecanlandırmaktadır. Canberra’nın ilk düzenli programlanmış uluslararası uçuşları ve Avustralya ile Yeni Zelanda’nın başkentleri arasında sürekli bir bağlantı kurarak müşterilerimize daha uygun seyahat seçenekleri sunabildiğimiz için çok memnunuz” demiştir.

 

Uçuş rezervasyonları, ilerleyen haftalarda Singapur Havayolları internet sayfasından, çağrı merkezlerinden ve seyahat acentelerinden kademeli olarak yapılabilecektir.

 

Canberra’ya yapılacak olan yeni uçuşlar ile Singapur Havayollarının halihazırda geniş olan ve mevcut durumunda Singapur ile Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth ve Sydney arasındaki uçuşları kapsayan Avustralya ağına yeni bir varış noktası eklenecektir. Bağlı şirket olan SilkAir, Cairns ve Darwin uçuşlarını gerçekleştirirken, Virgin Australia ile yapılan geniş kapsamlı ortaklık, Singapur Havayolları’nın Avustralya ağını diğer 40 ortak uçuş noktasına genişletmektedir.

 

Singapur Havayolları’nın yeni Wellington uçuşları, Singapur ile Auckland ve Christchurch arasındaki mevcut uçuşların tamamlayıcısı olacaktır. Singapur Havayolları aynı zamanda Air New Zealand ile kapsamlı bir ortaklık içerisindedir.

* * *

Uçuş Programları*

 

Uçuş Numarası ve Rota Uçuş Günleri Kalkış Saati Varış Saati
 

SQ291

Singapur-Canberra

 

Salı, Perşembe, Cumartesi, Pazar

 

23:00

 

08:35+1

SQ291Canberra-Wellington  

Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar

 

9:50

 

15:05

 

SQ292

Wellington-Canberra

 

Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar

 

20:15

 

22:05

 

SQ292

Canberra-Singapur

 

Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar

 

23:30

 

05:50+1

* Tüm uçuş saatleri başlangıç tarihi olan 20 Eylül 2016 olmak üzere yerel olarak belirtilmiştir. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Yaz Saati Uygulaması nedeniyle uçuş saatleri kısa bir süre sonra değiştirilecektir.