GÜNCEL SON HABERLER

Singapur Havayolları ve Malezya Havayolları’nda da aşı zorunlu


83
/ 100


Singapur Havayolları ve Malezya Havayolları, mürettebat için COVID-19 aşılarını mecburi hale getiriyor

Singapur Havayolları ve Malezya Havayolları, pilotlar ve kabin ekibi için COVID-19 aşılarını zorunlu kıldıklarını, dünya çapında giderek artan sayıda havayolunun kararına katılarak bunu bir istihdam kriteri haline getirdiklerini açıkladı.

Singapur Havayolları, aktif pilotların ve kabin ekibinin %99’unun ve tüm ön saflardaki yer personelinin 1 Eylül’den önce aşılarının tamamlanacağını söyledi. Malezya Havayolları, tüm aktif pilotların ve kabin ekibinin, Temmuz ayında belirlenen bir politika kapsamında, Malezya merkezli çalışanların %95’inde olduğu gibi aşılandığını söyledi.

Singapur Havayolları yaptığı açıklamada, “Aşılar, işyerinde Kovid-19 virüsüne maruz kalma risklerini en aza indirmek için alınan sıkı önlemlerin yanında, herkes için korumayı daha da artırıyor” dedi.

SİNGAPUR HAVA YOLLARI

Asya’da, Qantas Airways Çarşamba günü, tüm çalışanların aşılanması gerektiğini veya işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söylerken, Hong Kong’lu Cathay Pacific Airways , pilotlar ve kabin ekibi için aşıyı zorunlu hale getirdi.

Asya-Pasifik bölgesindeki uluslararası seyahat, sıkı sınır kontrolleri nedeniyle pandemi öncesi seviyelere göre yaklaşık %95 düştü ve havayolları artan aşı oranlarının yeniden açılmalara yardımcı olacağından umutlu.

United Airlines , bu ay tüm yurtiçi çalışanları için COVID-19 aşısını mecbur tutan ilk ABD havayolu olmuş ve onu Hawaiian Airlines izlemişti.

İçerik:https://whbl.com/

aşı

Singapur Havayolları ve Malezya Havayolları'nda da aşı zorunlu
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER