Singapur Havayolları, Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü çocuklarla birlikte kutladı

0
126

ULUSLARARASI SİVİL HAVACILIK GÜNÜ’NDE SOSYALBEN’Lİ ÇOCUKLARLA BİR ARADAYIZ

İstanbul, 7 Aralık 2018 – Singapur Havayolları, Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü çocuklarla birlikte kutladı. Singapur Havayolları Türkiye ve SosyalBen Vakfı işbirliğinde gerçekleşen bu etkinlikte, daha önce havacılığı hiç tatmamış 30 çocuk Singapur Havayolları’nın önümüzdeki aylarda servis edilecek olan çocuk menüsünü belirledi.

Kendilerine ait biniş kartlarını alan çocuklar uçuş simulasyon alanına geçerek havacılık sektörü hakkında bilgilendirildiler. Menü kartları için her çocuğun daha önceden “uçuş hayallerini” çizdikleri resimler kullanılarak onlara sürpriz yapıldı. Sunulan birbirinden lezzetli yemekleri deneyen çocukların en yüksek puanı verdiği menü ise Singapur Havayolları’nın İstanbul – Singapur rotasındaki çocuk yolculara ikram edilecek.

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Mark Seah, “Bu yılki Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü, havayolu operasyonlarının bir bölümünü deneyimlemek üzere 30 özel davetliyle kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan SosyalBen Vakfı ile bu projede işbirliği yapan Singapur Havayolları, topluma katkı sağlamak ve gelecek nesillerimize hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermeyi ümit ediyor.” şeklinde görüş belirtti.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “SosyalBen Vakfı olarak, 5 senedir tüm dünya çocuklarının yeteneklerini ve sosyal benliklerini geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar sayısız katma değer sağlayan aktivite gerçekleştirdik. Bugün Singapur Havayolları desteğiyle gönüllü SosyalBen’ler ve 30 çocukla çok özel bir etkinliğe imza attık. Daha önce havacılık konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çocuklarla havacılık sektörünü tanıdık, onların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdik.” şeklinde konuştu.

 

Çocuk jürilere katılım sertifikaları ve teşekkür hediyelerinin sunulmasının ardından etkinlik sona erdi.

Singapur Havayolları Hakkında
Singapur Havayolları kendini; uçuş hizmetlerini modern uçak filosu ile sağlamaya, birinci sınıf kabin ürünleri sunmaya, hoş ve zarif Singapur hostesleri ile en üst kalite hizmet vermeye adamıştır. Singapur Havayolları, Singapur ana merkez olmak üzere dünya genelinde 32 ülkedeki 63 varış noktasına uçuş yapmaktadır.

Filosunda 111 uçak bulunan Singapur Havayolları, 2007 yılının Ekim ayında dünyanın en büyük ticari uçağı olan Airbus A380’i ilk kullanan havayolu şirketi olarak havacılık tarihinde bir ilke imza atmıştır. Yakın zamanda, 22 Ekim tarihinde ise “Dünya’nın En Uzun Aktarmasız Uçuşu” Singapur – Newark arasında gerçekleştirildi.

Singapur Havayolları, Skytrax ve TripAdvisor tarafından “2018 Dünya’nın En İyi Havayolu” olarak seçildi. Bunun yanında birçok kuruluştan “Asya’nın En İyi Havayolu” “En İyi First Class Kabini” “En İyi First Class Kabin Koltukları” ödüllerinin de sahibi oldu.

SosyalBen Vakfı Hakkında
SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan, bu amaç doğrultusunda kişisel gelişimlerine katkı yapacak ulusal ve uluslararası düzeyde saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiren; çocuk ve gençlerin yaşadıkları dünyadan sorumlu yetişkinler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

Oryantasyon ve eğitim süreçleriyle güçlenen SosyalBen Vakfı gönüllüsü gençler; saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, yaratıcı drama, icat gibi atölye çalışmalarıyla çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Gambia’dan Makedonya’ya, Nepal’den Moğolistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, bu çalışmalar için gerekli bütçeyi sponsorlar, bağışlar ve SosyalBen Store aracılığı ile temin etmektedir.

SosyalBen Vakfı, 8 yurt içi, 4 yurt dışı temsilciliği ile şimdiye kadar gerçekleştirdiği 65 ulusal, 10 uluslararası saha çalışmasıyla 22.000’den fazla ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here