SİNGAPUR HAVAYOLLARI, ÜLKESİNİN 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

0
61

50.yıl şerefine

 

Singapur Havayolları, iki adet A380 model uçağını Singapur bayrağı ile giydirerek ülkenin 50. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Giydirilmiş olan uçaklar 2015 yılının Haziran ayının başında gökyüzüne yükselecek. Pekin, Hong Kong, Londra, Bombay, Yeni Delhi, Şanghay, Sidney ve Zürih rotalarında uçaklar 2015 yılının sonuna kadar uçacak.

A380’in dünyanın en büyük uçağı olması sebebiyle, gövdenin her iki tarafına da yapılan ve Singapur bayrağı şeklinde tasarlanan özel giydirmeler, 10m yüksekliğinde ve 47m uzunluğundadır. Uçağın iki motorunun üzerine de resmi SG50 logosu çizilmiştir. (‘İlginç Bilgiler’ Ekine bakınız). Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong; “Singapur Havayolları’ın başarısı, Singapur’un başarısıyla yakından ilişkilidir. Singapur’un 50. yılını kutlamak için dünyanın en büyük uçağının üzerine çizilen Singapur ulusal bayrağını dünyanın dört bir tarafında uçurmaktan daha iyi bir yol var mıdır?” dedi.

Uçak meraklıları özel giydirilmiş bu uçak modelini de koleksiyonlarına ekleyebilecektir. 1:200 ölçekte yapılmış olan model KrisShop’ta satışa sunulacaktır. Sınırlı sayıda üretilecek olan 1:100 ölçekli modeller için 1 Temmuzdan itibaren ön sipariş yapılabilecek. Özel giydirme, Singapur Havayolları’ın Singapur’un 50. yılını kutlamak için yaptığı birçok girişimden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 300 Community Chest faydalanıcısının 3 saatlik bir uçuş deneyimi yaşayacağı özel bir A380 yardım uçuşunun 29 Mayısta yapılması planlanmaktadır. Faydalanıcıların içerisinde, daha önce hiç uçağa binme fırsatını yakalamamış özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve engelli yetişkinlerin yanı sıra yoksun yaşlılar ve aileler bulunacaktır.

Singapur Havayolları aynı zamanda, 25 Temmuz 2015 tarihinde Havayolu Şirketinin eğitim tesislerinde yapılacak Herkese Açık Etkinlik ile bağlantılı olarak bir sanat yarışması düzenlemektedir. “Singapur Havayolları ile SG50’yi kutlamak: Ülke ile birlikte Büyüyoruz”, yapılacak olan bu yarışmanın temasıdır. 30 yaşını geçmemiş olan lise ve üniversite öğrencileri, 30 Haziran 2015 tarihine kadar sanat çalışmalarının dijital kopyalarını 100 kelimeyi geçmeyecek bir açıklama ile birlikte www.SIAopenhouse.com adresine göndererek yarışmaya katılabilirler. 3 ile 12 yaş arasındaki çocuklar da, Singapur Havayolları’nın düzenlediği Herkese Açık Etkinlik sırasında yapılacak olan çizim ve boyama yarışmasına katılabilirler.

Yakın zamanda detaylı bilginin verileceği Herkese Açık Etkinlik sayesinde halkımız, kabin ekibi ve pilotlara titiz bir eğitimin verildiği tesiste Singapur Havayolları’ın iç çalışmalarını yakından görme fırsatı bulacaktır. Singapur Havayolları, hem yurtdışında yaşayan Singapurluların hem de ziyaretçilerin SG50 kutlamalarına katılmalarını teşvik etmek üzere özel promosyonlar başlatmıştır. 20 Mayıs ile 10 Temmuz tarihleri arasında, aynı tarihler arasında yapılacak uçuşlarda online KrisFlyer mil kullanımı için %50 oranında bir indirim sunulacaktır. Buna ilave olarak, Singapur Havayolları ve SilkAir bedava 50 uçak bileti verecektir. 18 Mayıs ile 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında, Singapur Havayolları veya SilkAir’den uçak rezervasyonu yapan ve yine aynı tarihler arasında uçuş yapan müşterilerin, uçuş ağımızda bulunan herhangi bir Güneydoğu Asya varış noktasına Ekonomi Sınıfı uçak bileti kazanma şansı olacak. Bu çekilişe katılmak isteyen müşteriler, www.SQMIsg50draw.com adresini ziyaret edebilirler. Uçak içerisinde yolcular, ödüllü uçak içi eğlence sistemimiz olan KrisWorld içerisinde özel olarak düzenlenmiş Singapur filmleri, televizyon programları ve müziklerinin yıl boyunca keyfini çıkarabilirler. Ülkenin kuruluş yıldönümü olan 9 Ağustos tarihinde hizmete sokulacak olan Havayolu Şirketinin yeni kabin sınıfı olan Premium Ekonomi Sınıfı yolcularına SG-50 temalı hediye paketleri verilmesinin yanı sıra, Singapur mutfağına özgü yemekleri içeren bir menü de şu anda geliştirilme aşamasındadır.

Yardım Kuruluşu için yaklaşık olarak 2.5 milyon $ toplanan Singapur Havayolları Yardım Koşusu ve Yardım Gala Yemeğinin dahil olduğu Singapur’un 50. kuruluş yıldönümünü kutlama etkinlikleri geçen sene başladı.

 

İlginç Detaylar:

Çıkartma:

-Singapur bayrağı temalı tasarım için özel bir çıkartma kullanıldı ve her uçak için yaklaşık olarak 50 panele bölündü

-Çıkartmanın basımı için makineler günde 24 saat çalıştı ve basım işlemleri yaklaşık olarak beş gün sürdü

-1.2 metreye 50 metre boyutlarındaki çıkartma malzeme rulolarından 12 tane kullanıldı

-Yaklaşık olarak 720m2 alan kaplayan bu çıkartmalar neredeyse dokuz badminton sahası büyüklüğündedir

-Kullanılan çıkartma malzemesiyle 56 çift katlı otobüsün üzeri kaplanabilir Uçağın hazırlanması:

-Uçağın çıkartmaya hazırlanması için üzerindeki Singapur Havayolları’na ilişkin resimlerin kaldırılması gerekiyordu ve bu iş için 12 kişilik bir ekip bir haftadan fazla çalıştı

-Bunun üzerine uçak 10 kişilik bir ekip tarafından bir günden fazla bir sürede beyaza boyandı.

Çıkartmanın uygulanması:

-Çıkartmanın uygulanması yaklaşık olarak sekiz gün sürdü