SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE YOL ARKADAŞI OLUN

0
150

SİNGAPUR HAVAYOLLARI, UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİNDE “YOL ARKADAŞI UYGULAMASINI” KULLANACAK İLK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLACAK

Singapur Havayolları, uçağın kalkışından önce kullanılabilen ve yolculare uçak içi eğlence (UİE) deneyimleri üzerinden muazzam bir kontrol imkanı ile seyahat deneyimini heyecan verici bir seviyeye çıkarıyor.

MTT ve Panasonic Avionics şirketlerinin Singapur Havayolları için birlikte geliştirdikleri yol arkadaşı uygulaması ile yolcular, kendi kişisel elektronik cihazlarını kullanarak, yapacakları uçuş sırasında erişebilecekleri UİE video ve ses içeriklerini değerlendirebilecek, önceden seçilmiş bir favoriler listesi oluşturabilecek ve koltuk arkası UİE sistemlerini kontrol edebileceklerdir. İOS ve Android tabletlerden erişebileceğiniz bu uygulama, 2016 yılının ikinci çeyreğinde iOS ve Android cep telefonları için de erişilebilir olacaktır.

SİNGAPORE KRİSFLYER

Uygulamanın kullanılabilir olması için yolcularin, SingaporeAir tablet uygulamasını uçağın kalkışından önce cihazlarına yüklemeleri gerekmektedir. Uçağa bindikten sonra, uçak içi WiFi ağını kullanarak cihazlarını UİE sistemine bağlayabilirler. Havayolu Şirketinin ödüllü UİE sistemi olan KrisWorld”e bağlanmalarının ardından filmler, TV programları ve müzikler, favori listesi veya tüm medya listesi üzerinden doğrudan koltuk monitöründe başlatılacaktır.

Uygulamanın UİE sistemine bağlanmasının ardından kişisel cihaz; medya içeriklerinin durdurulması, çalınması veya atlanması amacıyla uzaktan kumanda olarak da kullanılabilecektir. SIA, bu uygulamanın Panasonic uçak içi eğlence sisteminde kullanılabilir olmasını sağlayan dünya genelindeki ilk havayolu şirketi olacaktır. Yolcular; kişisel cihazları üzerinden KrisWorld içeriklerine göz atarken koltuk monitöründen film izleyebilmek gibi birden fazla görevi aynı anda yerine getirerek KrisWorld deneyimlerini en yüksek seviyeye çıkarma şansını elde edeceklerdir. Yolcular aynı zamanda izledikleri filmi yarıda bırakmadan uçuş süreci ve güzergahı hakkında gerçek zamanlı bilgilere de ulaşabileceklerdir.

Yol arkadaşı uygulaması, öncelikli olarak Havayolu Şirketinin yeni Airbus A350-900 filosunda kullanılabilir olacaktır ve gelecekte uygulamanın Boeing 777-300ER ve diğer uçaklarda da aşamalı olarak kullanılabilir olması planlanmaktadır.

Singapur Havayolları Ürün ve Hizmetler Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Tan Pee Teck; “Kişisel Mobil Cihazların yaygınlaşması ve yeni Airbus A350 filosu ile bu yenilik, gelişmiş bir uçak içi eğlence sistemi deneyiminin yolcularimize sunulmasına yardımcı olacaktır. Hem yerde hem de uçak içinde daha fazla bilgi ve daha kapsamlı kontrol sağlayan bu uygulamayı yolcularine sunan dünya genelindeki ilk havayolu şirketi olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” demiştir.

Singapur Havayolları’nın KrisWorld UİE sistemi 295’e kadar film, 470’den fazla TV programı ve 450 müzik albümünden fazlasını her ay yolcularine sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

bir × 3 =