SİNGAPUR HAVAYOLLARI EĞİTİM MERKEZİ’Nİ 7,000’DEN FAZLA KİŞİ ZİYARET ETTİ

0
53

fotoÜlkenin 50. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında kapılarını ilk kez halka açan Singapur Havayolları Eğitim Merkezi’ni 7,000’den fazla kişi ziyaret etti.

Her yaştan ziyaretçi, Singapur Havayolları (SIA) pilotlarının ve kabin görevlilerinin eğitim gördükleri merkezin perde arkasında neler olduğu ile ilgili ayrıcalıklı bir deneyim yaşadı. Sayın Josephine Teo (Singapur Cumhuriyeti Kıdemli Bakanı, Maliye Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı),Tek günlük Etkinliğinin Onur Konuğu oldu.

Uçuş Simülatörü, Güvenlik Eğitimi ve Kabin Görevlilerinin eğitim tesislerindeki yürüyüş turunu kapsayan etkinlikler gerçekleştirildi. Aynı zamanda çocuklar için, ikonik Singapur Havayolları kabin görevlisi üniformasını giyip Singapur Havayolları  A380 Business Class kabininin benzeri içinde bir ebeveyn ile canlandırma yapma fırsatının sunulduğu Çocuk Kabin Görevlisi Deneyimi gibi özel etkinlikler de yapıldı.

Singapur Havayolları, Herkese Açık Etkinlik ile bağlantılı olarak “Singapur Havayolları ile Singapur’un 50. yılını kutlamak: Ülke ile birlikte Büyüyoruz” temalı bir sanat yarışması düzenledi. Bu hafta sonu yapılan seremonide verilen ve Economy Class uçak biletinden oluşan Ödülleri; bayan Teo ile birlikte Singapur Havayolları Başkanı Sayın Stephen Lee ve Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong takdim etti.

Halkımız, belirli aktiviteler için çok az bir ücretin ödeyip, Herkese Açık Etkinliğe herhangi bir ücret ödemeden katılmıştır. Herkese Açık Etkinlik ve Sanat Yarışmasından elde edilen gelirin tamamı Singapur Yardım Kuruluşu derneğine bağışlanacaktır.

Singapur Havayolları İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Singapur Havayolları Açık Hava Etkinliği ve Sanat Yarışması Komitesi Başkanı Sayın Christopher Cheng; “Halkımızın Singapur Havayolları Sanat Yarışmasına gösterdiği ilgiden dolayı çok heyecanlandık. Bu, gelecek ay kutlayacak olduğumuz Singapur’un 50. Kuruluş Yıldönümüne giden yolda bizi canı gönülden destekleyen halkımıza olan borcumuzu ödemenin bir başka yoludur” dedi.

Herkese Açık Etkinlik ve Sanat Yarışması Singapur Havayolları’nın ülkenin 50. yılını kutlamak üzere organize ettiği etkinlikler kapsamında yapılmaktadır. 2014 yılında yapılan ve Yardım Kuruluşu Derneği için 2.5 milyon doların toplandığı Singapur Havayolları Yardım Koşusu ve Gala Yemeği de bu etkinliklerin kapsamında düzenlenmiştir. Yardım Kuruluşu için düzenlenen ve daha önce uçağa binme şansına sahip olmamış 300’den fazla kişinin dünyanın en büyük uçağı olan Airbus A380 ile yaptığı uçak yolculuğu 29 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenmiştir.

Bugünkü etkinlik ile ilgili yüksek çözünürlüklü fotoğrafları https://bit.ly/1Kqu4hN adresinden indirebilirsiniz.