SİNGAPUR HAVAYOLLARI 70. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

0
73

SİNGAPUR HAVAYOLLARI 70. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNDE
2,55 MİLYON SİNGAPUR DOLARI DEĞERİNDE BAĞIŞ TOPLANDI

 

Singapur Havayolları’nın 70. kuruluş yıldönümü kutlamalarında organize edilen üç bağış toplama etkinliği ile Community Chest için 2,55 milyon SGD değerinde bağış toplandı. Singapur Havayolları, bağış koşusu ve bağış galası etkinlikleriyle toplanan bağışlar, Community Chest kapsamındaki yaklaşık 80 sosyal hizmet kurumu tarafından desteklenen faydalanıcılara gidecektir.

 

12 Ekim 2017 tarihinde Singapur Havayolları tarafından düzenlenen bağış galası, Parlamento Başkanı ve Ulusal Sosyal Hizmetler Konseyi Danışmanı Sayın Tan Chuan-Jin tarafından onurlandırılmıştır. Masa satışlarına ilave olarak konuklar, sesli ve sessiz müzayedelerde de yardım ve bağış ruhuyla cömertçe fiyat arttırmışlardır. Bağış Galasının kapanışında; Singapur Havayolları Başkanı Peter Seah ve Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong, üç bağış toplama etkinliğinden elde edilen 2,55 milyon SGD tutarındaki çeki Community Chest Başkanı Phillip Tan ve Community Chest müşaviri Jennie Chua’ya takdim etmiştir.

 

Üç bağış toplama etkinliğinin ikincisi olan Singapur HavayollarıBağış Koşusu 8 Ekim 2017 tarihinde Marina Bay’deki The Float’ta gerçekleşmiştir. Koşuya 11.000’den fazla kişi katılım göstermiştir.

 

Singapur Havayolları eğitim merkezinde 20 Mayıs 2017’de gerçekleştirilen Singapur Havayolları Aile Günü, bağış toplama etkinliklerinin ilk ayağıydı. Şirket personeli; karnaval oyunları, uçak simülatör yolculukları ve kabin ekibi sahne sanatları grubu tarafından sergilenen performansları da kapsayan eğlence dolu faaliyetlere aileleri ile birlikte katılmışlardır.

 

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong; “Singapur Havayolları son 70 yıl boyunca çok büyük gelişme gösterdi. Müşterilerimize yüksek kalite ürün ve hizmet sunmaya odaklanmanın yanında, hizmet ettiğimiz topluluklara geri vermenin ne kadar önemli olduğunun da farkındayız. Söz konusu üç bağış toplama etkinliği ile kuruluş yıldönümümüzü unutulmaz ve anlamlı bir şekilde kutladık. Yardıma muhtaç kişiler için bağış toplanabilmesi adına bir araya gelen vatandaşların, daimi müşterilerimizin ve personelimizin verdiği destekten dolayı müteşekkiriz” demiştir.

 

Community Chest Başkanı Sayın Phillip Tan; “Hizmet ettiğimiz topluluklar üzerinde olumlu bir etkide bulunmak ve daha kapsayıcı bir toplumu teşvik etmek için Singapur Havayollarıile 1984 yılından beri devam eden ortaklık Community Chest için ayrıcalıktır. Sıngapur Havayolları’nın 70. kuruluş yıldönümü kutlamalarının parçası olmaktan onur duyuyoruz ve binlerce sosyal hizmet kullanıcısına destek için Community Chest adına toplanan bağışlar nedeniyle müteşekkiriz. Değerli hayatları, şefkatli ve kapsayıcı bir topluluğa ulaştırmak adına sosyal hizmet kullanıcılarını güçlendirmek ve gerçek bir farklılık yaratmak için Community Chest olarak Singapur Havayollarıile ortaklığımızın devam etmesini umuyoruz” demiştir.

 

Singapur HavayollarıHakkında

Singapur Havayolları tarihi, Malayan Havayolları Limited adıyla 1947 yılında gerçekleştirilen ilk uçak seferine dayanmaktadır. Havayolu şirketi sonrasında adını ilk önce Malezya Havayolları Limited, sonrasında ise Malezya-Singapur Havayolları(MSA) olarak değiştirmiştir. 1972 yılında MSA, Singapur Havayolları(Sıngapur Havayolları) ve Malezya Havayolları Sistemi olarak ikiye ayrılmıştır. Başlangıçta 10 uçaklık mütevazı filosuyla 18 ülkede 22 şehre sefer düzenleyen Singapur Havayolları; hizmet mükemmelliği, ürün liderliği ve ağ genişliğine verdiği önem ile hızlı bir şekilde birinci sınıf uluslararası bir havayolları grubu haline gelmiştir. Dünyaca ünlü Singapur Kızlarını kaliteli müşteri ilişkileri ve hizmetlerinin hoş ve zarif bir sembolü olarak kullanan Singapur Havayolları ve iştiraklerinde günümüzde yaklaşık olarak 25.000 personel çalışmaktadır.

 

Singapur Havayolları, 100’den fazla yolcu uçağını kapsayan modern bir filoya sahiptir. Tamamına sahip olunan bağlı ortaklıklar olan SilkAir, Scoot ve Singapur HavayollarıKargo ile birlikte Singapur HavayollarıGrubunun filosu 180’den fazla uçağı kapsamakta olup 200’den fazla uçağın kesin siparişi verilmiştir. Toplam uçuş ağı, dünya genelinde 130’dan fazla varış noktasını kapsamaktadır. 2016/17 mali yılında, Singapur Havayolları Singapur temelli yolcu uçaklarında 31 milyondan fazla yolcu taşınmıştır.

 

Star Alliance üyesi olan Singapur Havayolları, Ekim 2007’de dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380 ile ilk uçuş yapan havayolu şirketi olarak havacılık tarihine geçmiştir. Singapur Havayolları 2013 yılında daha ergonomik ve daha geniş kişisel alan sunan yeni koltuklarıyla en yeni kabin ürünlerini tüm kabin sınıflarında uygulamaya koymuştur. Şu anda geliştirilmekte olan yepyeni kabin ürünleri 2017 yılında kullanılmaya başlanacaktır.

 

 

SIA CEO’su Goh Choon Phong (soldan üçüncü) ve SIA Başkanı Peter Seah (soldan dördüncü); Community Chest Başkanı Phillip Tan (sağdan dördüncü) ve Community Chest Danışmanı Jennie Chua’ya (sağdan üçüncü), Parlamento Başkanı ve Ulusal Sosyal Hizmetler Konseyi Danışmanı Tan Chuan-Jin (ortada) huzurunda bağış çekini takdim ederken