GÜNCEL SON HABERLER

Singapur, Eylül ayında Sınırlarını Açmayı Planlıyor

Singapur hükümeti sınırları yeniden açmayı ve seyahat kısıtlamalarını hafifletmeyi düşünüyor.

Maliye Bakanı Lawrence Wong, aşıları tam olan vatandaşların ve oturumu olanların, dönüşte 14 günlük zorunlu izolasyon olmadan seyahat etmelerine izin verileceğini belirtti. Prosedür ya yedi günlük bir ev karantinasını ya da titiz bir test politikasını zorunlu kılabilecek.

26 Temmuz 2021’deki bir toplantısında Wong, “Bu, aşılı kişilerin daha özgürce seyahat etmelerini sağlayacak” dedi. “Aşı olmayanlar yine seyahat edebilir, ancak geçerli [izolasyon] kurallara tabi olacaklar”.

Bu arada, Singapur ve Hong Kong arasındaki uzun süredir ertelenen hava trafiğinin geleceği bilinmiyor. Seyahat koridoru için yeniden gözden geçirme tarihi Ağustos ayının sonu olarak belirlendi.

Karaoke barlarıyla bağlantılı olarak COVID-19 enfeksiyonlarında bir artış gözlemlendikten sonra, ülke yakın zamanda sosyal toplantılar üzerindeki kısıtlamaları sertleştirdi ve dışarıda yemek yemeyi yasakladı.

Singapur, Eylül 2021’in başına kadar nüfusun %80’inin tamamen aşılanmasını planlıyor, bu da potansiyel olarak kısıtlamaların hafifletilmesini kolaylaştıracak.

İçerik:aerotime.aero

singapur

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER