Singapur deneyimi projesi

0
61

changi havalimanı turizmSİNGAPUR HAVAYOLLARI, CHANGİ HAVALİMANI GRUBU VE SİNGAPUR TURİZM OFİSİ BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ OLAN EN BÜYÜK ORTAKLIKLA

TURİZME OLAN BAĞLILIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Havalimanı ve varış noktası boyunca yaşanan Singapur deneyimi ile ziyaretçi sayısını arttırmayı amaçlayan iki yıllık ortaklık

Singapur Havayolları (SIA), Changi Havalimanı Grubu (CAG) ve Singapur Turizm Ofisi (STB), Singapur ve Changi Havalimanı’na yapılan seyahatlere katkıda bulunmak için ortaya koydukları çabaları, üç şirket arasında şimdiye kadar yapılan en büyük ortaklıkla birleştirmiştir. Yeni kurulan ortaklık kapsamında üç taraf da; tatil ve iş nedeniyle Singapur’u ziyaret eden kişi sayısını arttırmak amacıyla 20 milyon $ değerinde ortak yatırım yapma kararı aldı.

Bu Singapur ve Changi Havalimanı’na gelen ziyaretçilere Singapur deneyiminin ulaştırılması ve ticari ortaklarımız üzerinden tüketicilere yönelik pazarlama çabalarının yoğunlaştırılması ile yürütülecektir. Ortaklık, tatilcileri etkilemek için yürüttüğü çalışmalara ilave olarak, MICE (Kongre, Girişim, Toplantı ve Etkinlik) için gelen yolcular için yapılacak pazarlama yatırımlarını da destekleyecektir.

Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong; “Bu ortaklık, havalimanımızın aktarma merkezi olarak daha fazla geliştirilmesi ve Singapur’un seçilmeye değer bir varış noktası haline getirilmesine olan bağlılığımızın bir göstergesidir. Singapur’a ve Singapur üzerinden yapılan seyahatlerin sürdürülebilir bir biçimde artması için, Singapur Turizm Ofisi ve Changi Havalimanı Grubu ile güçlü olduğumuz yönleri ortaya koyarak yürüttüğümüz yakın çalışmadan çok memnunuz” dedi.

Singapur deneyimi

Changi Havalimanı Grubu CEO’su Sayın Lee Seow Hiang; “Bu işbirliğinin en önemli önceliklerinden biri, hem Singapur hem de Changi Havalimanı ile ilgili tüketici bilincini ve algısını güçlendirmeye katkıda bulunacak ortak programların geliştirilmesi ve bunların arttırılmasıdır. Kolektif etki ve kavrayışımızı güçlendirmek ve Singapur deneyimini geliştirme çabalarımızı büyütmek için yapacağımız ortak çalışmaları sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Burada vurgulanması gereken en önemli durum, Singapore Stopover Holiday seçeneğinin güncellenmiş hali olan Singapore Stopover Premium paketinin uygulanmaya başlamasıdır. Seyahat eden ve farklı ihtiyaçları olan kişilerin bir varış noktası olarak Singapur’dan daha fazla keyif alabilmelerine olanak sağlayan bu yeni ürün, ayırt edici deneyimlerin oluşturulması için üç ortağın yürüttüğü çabaların en sonuncusudur. Tatilcileri ve iş seyahati yapan kişileri hedefleyen Singapore Stopover Premium paketi; kahvaltı ve Wi-Fi erişiminin olduğu beş yıldızlı otel seçeneklerinde konaklamanın yanı sıra otel kayıt işlemlerinde öncelik, özel transfer, kaplıca ayrıcalıkları ve alışveriş kuponları gibi özel olanaklar ile ada boyunca çeşitli tatil deneyimi fırsatlarına erişim imkanları sunmaktadır.

Bu ortaklığın bir diğer özelliği de, transit yolculara Singapur’un muhteşem tabiatını, tarihi eserlerini ve şehrin siluetini görme imkanı sağlayan ve oldukça popüler olan geliştirilmiş Free Singapore Tour (Ücretsiz Singapur Turu) programıdır. Yakın zamanda yenilenmiş olan bu program; daha büyüleyici manzaralar, fotoğraf çekme molaları, gece ve gündüz boyunca devam eden ilave tur süreleri ile birlikte festival dönemlerinde yapılan ilave gezintilerin de eklenmesiyle daha uzun tur programlarını kapsamaktadır ve bunların tamamı, yolcuların Changi Havalimanı’nın ötesine geçip derinlemesine bir Singapur deneyimi yaşanmalarını amaçlamaktadır.

Singapore Turizm Ofisi Genel Müdürü Sayın Lionel Yeo; “Hem havayolu şirketimiz hem de havalimanımız, Singapur deneyiminin ayrılmaz parçalarıdır. Sunulan yeni ürünler; Singapur Havayolları, Changı Havalimanı Grubu ve Singapur Turizm Ofisi’nin günümüzün sezgileri kuvvetli yolcularına daha kusursuz ve kapsamlı bir deneyim yaşatmaya kendilerini adadıklarını göstermektedir. Ziyaretçilerin deneyimlerini sürekli olarak yenilemek ve değer katmak için, endüstrinin bir araya gelmesi çok önemlidir ve Singapur Turizm Ofisi, endüstri içinde daha fazla ortaklık kurma düşüncesindedir” dedi.

Singapur Havayolları Hakkında

Singapur Havayolları kendini; uçuş hizmetlerini modern uçak filosu ile sağlamaya, birinci sınıf kabin ürünleri sunmaya, hoş ve zarif Singapur hostesleri ile en üst kalite hizmet vermeye adamıştır. Singapur Havayolları, Singapur ana merkez olmak üzere dünya genelinde 33 ülkedeki 60 varış noktasına uçuş yapmaktadır.

Filosunda 100’den fazla modern uçak bulunan Singapur Havayolları, 2007 yılının Ekim ayında dünyanın en büyük ticari uçağı olan Airbus A380’i ilk kullanan havayolu şirketi olarak havacılık tarihinde bir ilke imza atmıştır. Singapur Havayolları, 2013 yılının Temmuz ayında, her üç kabin sınıfında da yeni nesil kabin ürünleri sunmanın yanı sıra dünyanın en ileri uçak içi eğlence sistemini de hayata geçirmiştir.

Changi Havalimanı Grubu Hakkında

Changi Havalimanı Grubu (Singapur) Pte Ltd (CAG) (www.changiairportgroup.com), 16 Haziran 2009 tarihinde kurulmuştur ve Singapur Changi Havalimanı’nın (IATA: SIN, ICAO: WSSS) özelleştirmesi 1 Temmuz 2009 tarihinde yapılmıştır. Şirketin Changi Havalimanı’nı yönetmesi nedeniyle CAG; Havalimanı işletimi ve yönetimi, aktarma merkezinin geliştirilmesi, ticari faaliyetler ve acil durum hizmetlerine odaklanan önemli faaliyetleri üstlenmiştir. CAG aynı zamanda Seletar Havalimanı’nı (IATA: XSP, ICAO: WSSL) da yönetmekte ve bağlı kuruluşu olan Changi Airports International ile yurtdışındaki havalimanlarını yönetmekte ve buralara yatırım yapmaktadır.

Changi Havalimanı, uluslararası trafik bakımından dünyanın en işlek altıncı Havalimanıdır. 2014 yılında dünya genelinde 54.1 milyon kayıtlı yolcuya hizmet vermiştir. 350’den fazla perakende satış mağazası ve 160’dan fazla yiyecek ve içecek satış noktası yolcuların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üç terminal boyunca konumlandırılmıştır. Changi Havalimanı, dünya genelinde 300 şehre bağlantı sağlayan 100’den fazla havayolu şirketiyle her hafta yaklaşık olarak 6,500 uçuşa ev sahipliği yapmaktadır (yani 90 saniyede bir uçuş).

Singapore Turizm Ofisi Hakkında

Singapore Turizm Ofisi (STB), Singapur’un en önemli hizmet sektörlerinden biri olan turizmde önde gelen bir ekonomik kalkınma kuruluşudur. Ortaklık, yenilik ve mükemmellikle bilinen STB, turizme destek olmakta ve turizmi Singapur ekonomisinin en önemli sektörü haline getirmektedir. “YourSingapore” markası ile Singapur’u herkesin gelmek isteyeceği kullanıcı odaklı olan ve yeni deneyimler sunan bir yer haline getirmeyi ve pazarlamayı hedefliyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen www.stb.gov.sg veya www.yoursingapore.com adreslerini ziyaret edin.