SINGAPORE AIRLINES VE VE SILKAIR AIR CHINA ILE ORTAK UCUSLARA BASLIYOR

0
140

Air China ile yapılan yeni ortak uçuş anlaşması uyarınca Singapur Havayolları ve SilkAir yolcuları, Singapur ile Çin arası yapacakları yolculuklarda artık daha fazla seçeneğe sahip olacaklar.

Yürürlüğe giren anlaşma kapsamında Singapur Havayolları, Singapur ile Pekin arasında Air China tarafından yapılacak uçuşlarda ‘SQ’ kodunu ekleyecek. SilkAir ise, Singapur ile Chengdu arasında Air China tarafından yapılacak uçuşlarda ‘MI’ kodunu ekleyecek.

Diğer taraftan ise Air China, Singapur ile Pekin arasında Singapur Havayolları tarafından ve Singapur ile Chengdu arasında SilkAir tarafından yapılacak uçuşlarda ‘CA’ tanıtma kodunu ekleyecek.

Singapur Havayolları Pekin’e haftalık 21 uçuş yaparken SilkAir, Chengdu’ya haftalık 14 uçuş yapacaktır. Diğer taraftan Air China; Pekin ile Singapur arasında haftalık 14 ve Chengdu ile Singapur arasında ise haftalık yedi uçuş yapacaktır.

Singapur Havayolları Pazarlama Planlaması Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Lee Wen Fen; “Yeni ortak uçuş anlaşması, Star Alliance ortağımız Air China ile olan işbirliğimizi derinleştirmek için çok önemli bir adımdır. Müşterilerimize, Singapur ile Çin arasında yapacakları seyahatlerde daha fazla seçenek ve rahatlık sunabileceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

SilkAir Ticari İşler Departmanı Başkan Yardımcısı Sayın Ryan Pua; “Air China ile imzaladığımız ortak uçuş anlaşması ile Çin ile Singapur arasındaki seyahat edecek olan müşterilerimize daha fazla uçuş seçeneği ile daha fazla esneklik sağlama imkanına kavuşacağız” demiştir.

Singapur Havayolları ve SilkAir ile Air China’nın iştiraki olan Shenzhen Havayolları arasında, Singapur ile Shenzhen arasındaki uçuşlar için imzalanmış olan bir ortak uçuş anlaşması bulunmaktadır.