Latest Posts

SILVERKRIS VE KRISFLYER GOLD LOUNGE’TA OLAĞANÜSTÜ DENEYİMLER

84 / 100

YEPYENİ SILVERKRIS VE KRISFLYER GOLD LOUNGE’TA OLAĞANÜSTÜ DENEYİMLER SİNGAPUR HAVA YOLLARI MÜŞTERİLERİNİ BEKLİYOR

Singapur Hava Yolları, 50 milyon ABD Doları değerindeki yeni tasarım, tadilat ve genişletme projesinin ardından, 30 Mayıs 2022’de Singapur Changi Havalimanı Terminal 3’teki yepyeni, sektörün öncüsü SilverKris ve KrisFlyer Gold Lounge’larını görücüye çıkardı. Bu, hava yolunun ana merkezinde müşterilerin yerdeki deneyimini daha da geliştirecek ve Singapur’dan uluslararası hava yolculuğu talebinin daha da artmasını sağlayacaktır.

SilverKris Lounge’ın First Class bölümü Private Room, Business Class bölümü SilverKris Lounge ve KrisFlyer Gold Lounge, 6.100 metrekarelik alanda toplamda yaklaşık 1.150 yolcuyu ağırlayarak %30 daha fazla koltuk ve alan sağlıyor. Bu aynı zamanda pandemi sırasında tadilat çalışmaları devam ederken mevcut olan kapasiteyi de ikiye katlıyor.

Hava yolu, farklı yolcu gruplarının konforunu ve rahatlığını artırmaya ek olarak önümüzdeki yıllarda değişen ihtiyaçlarını karşılamak için özenle tasarlanmış bir merkez yarattı. Yolcular, uçuşlarından önce dinlenme salonlarında günün her saati en üst standartlarda ürün ve hizmetlerin yanı sıra cazip yiyecek ve içecek seçeneklerinin keyfini çıkarabilecekler.

Singapur Hava Yolları CEO’su Bay Goh Choon Phong şunları söyledi: “Yeni SilverKris ve KrisFlyer Gold Lounge tasarımında kapsamlı bir müşteri deneyimi araştırması yapıldı. Yolcular, tamamı rahat ve dinlendirici bir ortamda, yenilenmiş ve yolculuklarına hazır olduklarından emin olarak, özenle seçilmiş ürün tekliflerinin keyfine varacak ve Singapur Hava Yolları’na özgü misafirperverliği yaşayacaklar.”

“Şu anda bu Lounge’ları açmak, Singapur Hava Yolları’nın premium markasına ve büyüme stratejisine olan bağlılığımızı gösteriyor. Changi Havalimanı’nın ana hava yolu olarak konumumuzu güçlendiriyor ve Singapur’un önde gelen bir küresel hava merkezi olarak geleceğine olan güvenimizi yansıtıyor.”

krisflyer
krisflyer

Singapur merkezli ünlü konaklama tasarım firması Hirsch Bedner Associates ile çalışan Singapur Hava Yolları, SilverKris ve KrisFlyer Gold Lounge’larını, zamansız bir zarafeti somutlaştırırken çağdaş kaplamalar ve modern olanaklarla birleştirerek yeniden geliştirdi. Singapur Hava Yolları’nın üst düzey hizmet ve ürünlerinden, uçuşlarından önce yararlanabileceklerini bilen yolcular, Lounge’lara girdikleri anda kendilerini rahat hissedecekler.

Private Room, SilverKris Lounge içindeki en özel alandır. Lobide her yolcuyu karşılayan özel tasarım Lalique, ışık kubbesi gibi lüks ve zarif tasarım öğeleriyle bezenmiştir. 78 Suit ve First Class yolcu kapasitesiyle, iyi döşenmiş kabin koltukları, çalışma ve dinlenme için elverişli odaları içerir. Private Room ayrıca enfes yiyecek ve içecek seçenekleriyle eşsiz ve kaliteli bir yemek deneyimi sunar.

Solitaire PPS Club üyeleri, Suit ve First Class yolcuları, SilverKris Lounge’un rahat dinlenme seçeneği sunan First Class bölümüne erişimin keyfini çıkarıyor. Buna, Supreme Firm şilteli bir yatar koltuk ya da Tempur Zero Gravity yatak ile gelen, yüksek düzeyde mahremiyet sunan yeni odalar dahildir. Pişirme istasyonu, makarnalar ve çeşitli kahvaltılık yumurta seçenekleri de dahil olmak üzere tüm zamanların en sevilen yemeklerini sunar. Popüler bar, Singapur Hava Yolları’nın özel batik motifinde bir çiçek olan Aquatic Ginger’dan ilham alan Lalique kristal çiçeklerle süslenmiştir. Artık sabahları taze barista yapımı kahve ve akşamları özel kokteyller de dahil olmak üzere daha da geniş bir içecek seçkisi sunuluyor.

SilverKris Lounge’un Business Class bölümü artık %20 daha büyük ve Business Class yolcuları ile PPS Club üyeleri birbirinden güzel dört ayrı oturma bölümü arasında seçim yapmakta zorlanacaktır. Bunlar arasında gözlerinizi kapatmak için sessiz bir dinlenme alanı, kapsamlı bir self-servis büfesi olan bir ana yemek salonu, koltuklar, verimlilik bölmeleri bulunan bir oturma odası alanı ve hafif atıştırmalıklar sunan açık konseptli avlu tarzı bir alan bulunmaktadır. Bu seçenekler, müşterilerimize ister yalnız, ister arkadaşları ve sevdikleriyle seyahat ediyor olsunlar rahatça çalışma, yemek yeme veya dinlenme esnekliği verir. Sabahları bir barista ve akşamları barmen servisi bulunan yeni tam hizmetli bar, müşterilerin uçakların kalkış ve inişlerini seyrederken en sevdikleri içeceklerin tadını çıkarmasına olanak tanır.

Eskisinden iki kat daha büyük olan KrisFlyer Gold Lounge, havalimanı pistinin geniş manzarasına sahip açık ve çağdaş bir tasarıma sahiptir. Yolcuların geri bildirimlerine yanıt olarak, salon artık genişletilmiş bir yemek alanı ve açık konsept çalışma alanlarının yanı sıra özel tuvaletler ve duş üniteleri içeriyor. Yolcular Laksa, Chwee Kueh ve taze buharda pişirilmiş Dim Sum gibi favoriler de dahil olmak üzere çok çeşitli yemek ve içecek seçeneklerinin tadını çıkarabilirler.

Her salonun tasarımı ve özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı sizlerle paylaşılmıştır. Yüksek çözünürlüklü görseller ve videolar https://bit.ly/3lUfqGk adresinde mevcuttur.

Private Room ve First Class SilverKris Lounge, 31 Mayıs 2022 tarihinden itibaren yolcularımızı ağırlayacak. SilverKris Lounge ve KrisFlyer Gold Lounge’ın Business Class bölümü ise halihazırda servise açıldı.

SİNGAPUR HAVAYOLLARININ SONİK İMZASI

Singapur Hava Yolları (SIA), yeni sonik imzası olan Singapur Hava Yolları’nın Sesi’ni 7 Nisan 2021’de piyasaya sürdü. Sonik imza, uçağa biniş ve iniş sırasında, SilverKris dinlenme salonlarında ve uçakta, SIA servis merkezleri gibi diğer müşteri temas noktalarında çalınacak çeşitli enstrümantal parçaları içeriyor.

Singapur Hava Yolları’nın Sesi’nin ana melodisi ödüllü besteci Rohan De Livera tarafından bestelendi ve yeni SIA batik motifinden ilham alındı. Rohan ve müzisyen Dominic Murcott, SIA kabin ekibi ve yer personeli üyeleriyle birlikte, birkaç hafta boyunca batik motifindeki çiçeklerin renk frekanslarını 14 set melodik parçaya dönüştürmek için çalıştılar. Bunlar daha sonra melodileri oluşturmak için kullanıldı. SIA’nın ikonik A Great Way to Fly jingle’ı da her parçaya dahil edildi. SIA sonik imzasının oluşturulmasına ilişkin ayrıntılar, belgeselde bulunabilir (lütfen Ek A’ya bakın).

Singapur Havayolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Bay Lee Lik Hsin şunları söyledi: “Singapur Hava Yolları’nın Sesi, hem tarihimizi, hem de yeni dijital çözümlerle desteklenen kusursuz uçuş deneyimini somutlaştırırken, Havayolunun ünlü olduğu dünya standartlarında hizmet kalitesini güçlendirir. Bu, müşterilerimizle bütünleşecek  ve Singapur Hava Yolları’ndaki seyahatleriyle kolayca ilişkilendirilecek bir melodi.”

SİNGAPUR HAVA YOLLARI’NIN İMZA BATİK MOTİFİ

Singapur Hava Yolları batik motifi, SIA’nın markalaşmasının önemli bir unsurudur. Bu motif ile Singapur Kızı, tüm dünyada tanınan Asya misafirperverliğinin sembolleridir.

SIA’nın Sarong Kebaya görünümünü çağa ayak uydurmak için yıllar içinde yenilemesi gibi, yeni SIA Batik motifinin Nisan 2021’de piyasaya sürülmesi, bu ikonik SIA sembolüne modern ve çağdaş bir görünüm kazandırmamızı sağlıyor.

Singapur Hava Yolları batik baskısı Dünyanın En Çok Ödül Alan Havayolu şirketinin zarafetini ve misafirperverliğini yansıtan Singapur’a özgü 10 çiçekten oluşur ve onu benzersiz kılar. 10 çiçek şunlardır: Su Zencefili, Ortak Dianella, Ruj Bitkisi, Malayan Ixora, Turuncu Spiral Zencefil, Deniz Semizotu, Simpoh Lak, Utania Nervosa, Balmumu Çiçeği ve Beyaz Kopsia. SIA batik motifi hakkındaki grafik ve daha ayrıntılı bilgiler  Ek A ve B’de bulunabilir.

SIA batik motifi, SIA’nın birçok temas noktası ve ürününe dahil edilmiştir. Örneğin, SIA yeni SIA batik motifinden ilham alan yeni sonik imzası olan Sound of Singapore Airlines’ı piyasaya sürdü. Bu sonik imza, uçağa biniş ve iniş sırasında, SilverKris Lounge’larda ve SIA hizmet merkezleri gibi diğer müşteri temas noktalarında çalınacak çeşitli enstrümantal parçaları içerir.

SIA ayrıca, hava yolu için benzersiz bir imza kokusu geliştirmek üzere Singapur merkezli bir parfüm markası olan Scent by SIX ile ortaklık kurdu. Singapur Hava Yolları’ndan Batik Flora, müşterilerimize benzersiz bir duyusal deneyim sunacak. Koku, SIA’nın batik motifindeki altı çiçekten çiçek notaları içerir: Aquatic Ginger, Common Dianella, Seashore Semizotu, Simpoh Lak, Utania Nervosa ve White Kopsia. Bu koku SilverKris dinlenme salonlarımız ve SIA hizmet merkezlerimiz de dahil olmak üzere, müşteriye yönelik kilit konumlarda tanıtıldı.

Motif ayrıca, Singapur Changi Havalimanı Terminal 3’teki revize olan SilverKris ve KrisFlyer Gold dinlenme salonlarımızın tasarımı gibi müşteri temas noktalarımızdaki tasarım öğelerinin yanı sıra KrisShop’ta satılan ürünlere de dahil edilmiştir.  

sia, sq, krisflyer

Latest Posts

POPULER