SHGM , İngilizce Dil Yeterlilik Sınavları 2016 Yılı 2. Oturumu Hakkında Açıklama Yaptı

0
162

shgmSHGM’nin düzenlenmekte olan İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2016 yılı 1. Oturumu 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde SHGM Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 04 Nisan 2016 Pazartesi itibarı ile başlamış olup 10 Nisan 2016 Pazar günü saat 23:59 itibarı ile sonlanacaktır. Son başvuru tarih ve saatinde uzatma yapılmayacaktır.

Başvurular evrak yolu ile yapılmamakta olup yalnızca srs.shgm.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Adayların ilgili adrese girerek kayıtlarını yapmaları ve sınav bedeli olan 300 TL’yi sistem üzerinden yatırarak randevularını almaları gerekmektedir. Sınav öncesinde SHGM Genel Müdürlüğünce ilave bir katılımcı listesi ilanı yapılmayacaktır. Adaylar sınav randevularını sistem üzerinden görebilmektedirler.

Sınava başvuru yapacak adayların CPL veya ATPL düzeyinde lisans sahibi olmaları gerekmektedir. Şartları taşımadığı halde başvuruda bulunan adaylara para iadesi yapılmayacaktır.

İlaveten, sınava katılmak üzere randevu alan adayların sınav günü yanlarında lisans ve kimliklerini de bulundurmaları gerekmektedir.

Sorun ve sorularınız için tugce.acidereli(at)shgm.gov.tr veya baris.idil@bites.com.tr adresine ulaşabilirsiniz.