Sharjah Emirliği ile Antalya Arasında Direkt Uçuş Yapacak Olan Air Arabia Havayolu Şirketi’nin Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

0
141

Konuyla ilgili düzenlenen toplantıya Antalya Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öztürk, BAKA ve Air Arabia yetkilileri katıldı.

 

        Air Arabia havayolu şirketi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı girişimleriyle, Dubai yakınlarındaki Sharjah Emirliği ile Antalya arasında 29 Temmuz’dan itibaren direkt uçuşlara başlanacak.

        Vali Sebahattin Öztürk, toplantıda, turizmde yeni arayışlar içerisinde olduklarını belirterek, turizmi 12 aya yaymayı amaçladıklarının altını çizdi. “Hedef kitlemiz içerisinde Körfez ülkeleri de bulunmaktadır. Sharjah Emirliği ile Antalya arasında 29 Temmuz’da başlayacak direkt seferler şimdilik haftada üç gün yapılacak. Ancak daha sonra bu seferlerin artacağına inanıyorum” diyen Vali Öztürk, Antalya’nın Körfez ülkelerine iyi tanıtılması halinde daha fazla insana ulaşılarak, bölgeden Antalya’ya gelen turist sayısının artacağına inandığını ifade etti.

        Air Arabia havayolu şirketinin seferleri devam ettiği sürece turistlerin yaz-kış Antalya’ya geleceğini ifade eden Vali Öztürk, “Yaklaşık bir ay sonra bu seferler başlamış olacak. İslam ülkelerine açılmanın ve o bölgede tanıtımın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Air Arabia’nın da bu tanıtıma destek olması sevindirici” diye konuştu.

M. Murat Çetinkaya / Antalya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here