SCOOT, SİNGAPUR’UN SOKAK LEZZETLERİNİ GÖKYÜZÜNE TAŞIYOR

0
267
  1. Daha önce Scoot uçuşlarında olmayan yerel yemek yelpazesine yeni yemek paketlemesi
  2. Scoot, sos açısından zengin yeni ilavelerle menüyü zenginleştiriyor- Laksa ve Chicken Congee
  3. Devam eden tek kullanımlık plastik kullanımından yılda 19 ton tasarruf edildiği tahmin ediliyor

Scoot, uçak içinde soslu ve çorbalı yemekler sunmak için yeni bir kutu ambalaj benimseyerek düşük maliyetli yolcular için daha fazla menü olanağı hazırlıyor. Yeni ambalaj, yiyecekleri daha uzun süre sıcak tutan, sızdırmaz kapağa sahip ve daha derindir.

Başlangıç olarak, Scoot yepyeni kapları kullanarak iki yeni lezzet dolu yemeği sunmaya başlayacak. Laksa ve Chicken Congee. Bu yemekler, 1 Temmuz 2021’den itibaren Singapur’dan kalkan uçuşlarda ön sipariş için menüde yer alacak.

Bu, Singapur’un çok yönlü sokak yemek kültürünün iyilerini müşterilere sunan Scoot Café uçak içi menüsüne yönelik heyecan verici bir gelişimi temsil ediyor. Yeni eklenenlerin yanı sıra, en yeni Scoot Café menüsü, Pak Chye ile Soya soslu Tavuklu Pilav, Tavuk Rendang ile Nasi Lemak, Tavuk Biryani, Oryantal Hazine Pirinç ve Basmati Pirinçli Veggie Korma gibi Singapur’un en sevilen lezzetlerini sunuyor.

Düzenli olarak yenilenen ve yerel markaların mevsimsel atıştırmalıklarını ve içeceklerini de içeren menü, Singapur sakinlerine uçtuklarında evlerinin rahatlığını yaşatmayı ve Singapur’lu olmayan gezginlere de Singapur’un mirasına bir dokunuş sağlamayı amaçlıyor.

Scoot’un CEO’su Campbell Wilson şunları söyledi. “Singapur birinci sınıf bir yemek ortamına sahip olmakla övünür, ancak gerçekten farklı, benzeri olmayan ve UNESCO tarafından tanınan sokak yemekleri kültürümüzün bir parçasıdır – aynı anda harika bir sosyal eşitleyici, duyusal kaleydoskop, topluluk mekânı ve çeşitli ve çok kültürlü kültürümüzün bir yansımasıdır. Gururla Singapur merkezli bir hava yolu şirketi olarak Scoot, Singapur’lular tarafından sevilmenin yanı sıra dünya çapında giderek daha ünlü hale gelen sokak yemekleri sunmaktan mutluluk duyuyor ve müşterilerimiz için düşük maliyetli uçak içi deneyimini farklılaştıran ve uçmaya hazır olduklarında Scoot’u seçmeleri için daha fazla sebep sunan yenilikleri takip etmeye devam edeceğiz.”

Orijinal tek kullanımlık plastik güveçlerin yerini alan ve ikram ortağımız SATS ile geliştirilen yeni ambalaj da daha çevre dostu FSC1 sertifikalı kağıttan yapılmıştır. Scoot, mevcut plastik kap stoğu tükendiği için sonunda tüm yemeklerini yeni, daha çevre dostu ambalajlara aktarmayı planlıyor.

Bu hareket, Scoot’un uçuşlarda tek kullanımlık plastiği azaltmaya yönelik devam eden çabasının bir parçası. Aralık 2020’den bu yana Scoot, plastik şişe suyu aşamalı olarak daha sürdürülebilir bir Tetra Pak kağıt bazlı alternatif 2 ile değiştiriyor. Scoot ayrıca mevcut plastik içecek karıştırıcı stoğu tükendiğinde tahta karıştırıcıları kullanmaya başlamayı planlıyor. Toplamda, bu girişimler Scoot’un plastik tüketimini yılda yaklaşık 19ton azaltacak.

Bu girişimler, Singapur Hava Yolları Grubu’nun 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme taahhüdümüzü içeren genel sürdürülebilirlik yolculuğunun bir parçasını oluşturuyor.

Scoot Hakkında

Scoot, Singapur Hava Yolları Grubu’nun düşük maliyetli hava yoludur. Scoot, Haziran 2012’de uçmaya başladı, Temmuz 2017’de Tigerair Singapore ile birleşerek Scoot markasını korudu ve onu yeni bir büyüme bölümü için iyi konumlandırdı. 65 milyonun üzerinde misafiri ağırlayan Scoot, şu anda 20 adet son teknoloji ürünü, geniş gövdeli Boeing 787 Dreamliner ve 28 adet genç ve modern Airbus A320 ailesi uçağından oluşan bir filoya sahip. Scoot’un ağı şu anda 15 ülke ve 63 varış noktasını kapsıyor ve ağa katılmak için Endonezya’dan beş varış noktası daha bekliyor. Scoot – harika fiyatlı uçak biletlerine ek olarak – benzersiz bir müşteri hizmetleri – Scootitude ile güvenli ve çağdaş bir seyahat deneyimi sunar. Uçakta Wi-Fi İnternet bağlantısı ve seçili uçuşlarda koltuk içi güç ve ayrıca Singapur Hava Yolları Grubu KrisFlyer millerini kullanma ve harcama gibi olanaklar sunan Scoot, 2015, 2016, 2017 ve 2018 En İyi Düşük Maliyetli Hava Yolu (Asya) seçildi. AirlineRatings.com tarafından yayınlandı ve Skytrax tarafından 2015 ve 2018’de Dünyanın En İyi Düşük Maliyetli Hava Yolları sıralamasında İlk 10’da yer aldı. 2019’da Scoot, 30. TTG Asya Ödülleri’nde ve Travel Weekly Asia 2019 Okuyucuların Seçimi Ödülleri’nde “En İyi Düşük Maliyetli Taşıyıcı” ödülünü kazandı. 2021’de Scoot, SimpliFlying küresel hava yolları denetimi tarafından desteklenen APEX Sağlık Güvenliği’nde Elmas statüsüne layık görüldü. Scoot, seyahati herkes için erişilebilir kılmak ve insanların seyahat etme ve yeni deneyimler aramasının tüm potansiyelini benimsemelerini sağlama konusunda oldukça tutkulu.
Biletlerinizi FlyScoot.com  üzerinde alın veya Çağrı Merkezi ile iletişime geçin.
FlyScoot.com, Facebook.com/FlyScoot, Instagram.com/FlyScoot, ve Twitter.com/flyscoot üzerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.