SCOOT, ONLINE DESTEK ROBOTUNU UYGULAMAYA KOYAN ASYA’DAKİ İLK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLDU

0
137

SCOOT, ONLINE DESTEK ROBOTUNU UYGULAMAYA KOYAN  ASYA’DAKİ İLK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLDU

 

✓ Scoot’un online destek robotu uçuş arayabilecek, rezervasyon yapabilecek ve kredi kartı ile ödeme alacak.

✓ Sıkça sorulan soruları yanıtlamak üzere ilk sürümü 2 Temmuz 2018’de uygulamaya konan online destek robotu, Facebook üzerinden gelen soruların %37,5’ini başarılı bir şekilde yanıtladı.

✓ İşlem yapabilen online destek robotunun uygulamaya konması ile, Scoot’un müşteri deneyimini dijital alanda geliştirme vizyonunda önemli bir aşama kaydedilecektir.

 

Singapur – Scoot’un işlem yapabilen online destek robotu M.A.R.V.I.E. (Scoot Most Awesome and Resourceful Virtal Inter Ever), Scoot Singapur Facebook sayfasında Messenger üzerinden dün uygulamaya koyuldu. Uygulamaya konma tarihi Tigerair ile Scoot’un birleşiminin birinci yıldönümüne denk gelen M.A.R.V.I.E., müşteri sorularını yanıtlamanın yanı sıra Asya Havayolu şirketleri arasında işlem yapılmasına olanak tanıyan ilk online destek robotu olma özelliğini taşıyor.

 

Dijital alanda müşteri deneyimi yaratma hedefindeki Scoot vizyonunda kilit bir dönüm noktası olan M.A.R.V.I.E.’nin ilk sürümü, 2 Temmuz 2018’de müşteri sorularını yanıtlamak üzere uygulamaya konmuştu. Bu tarihten bu yana M.A.R.V.I.E., İngilizce soruları yanıtlamanın yanı sıra, müşterilerin uçuş araması yapmasına, Scoot internet sayfası ve mobil uygulamasında gösterilen bilet fiyatları ve uygunluk durumunu görüntülemesine, uçuş rezervasyonu yapmasına ve kredi kartı ile ödeme yapmasına – yani bilet satın alımı için gereken tüm işlemlerin yapılmasına – olanak sağlayacaktır.

 

İlk sürümü 2 Temmuz 2018’de uygulamaya konan M.A.R.V.I.E., günde ortalama 50 özgün kullanıcıya hizmet vermiş olup Facebook üzerinden gelen soruların %37,5’ine

 

doğru yanıt vermiştir. Sürekli öğrenen ve yetenekleri müşteri iletişimine göre artan M.A.R.V.I.E.’nin sorulara doğru yanıt verme oranının artması beklenmektedir. Bugüne kadar en fazla bagaj, Scoot Insider programı, KrisFlyer entegrasyonu ile birlikte uçuş arama ve rezervasyon ile ilgili sorular sorulması, online destek robotunun bilet satış işlemleri yapması ile ilgili bir talep olduğunu kanıtlar niteliktedir.

 

Scoot Ticari İşler Başkanı Sayın Vinod Kannan; “Tigerair ile Scoot birleşmesinin birinci yılında belirgin bir büyüme kaydeden Scoot’un uçuş ağı, 18 ülkede 66 varış noktasını kapsamaktadır. Bu sırada, dijital yeteneklerimizi ve müşteri deneyimini geliştirecek çeşitli girişimlere de büyük yatırımlar yaptık. Bu hedef doğrultusunda Scoot’un ilk çabalarından biri olan M.A.R.V.I.E. ile müşterilerimiz bize gelmek zorunda olmayacaklar olup, müşterilerimizle oldukları yerde ve onlar için uygun olan zamanda buluşacağız. Online destek robotu ile uçuş rezervasyonu ve ödeme yapılan ilk Asya havayolu şirketi olarak, müşterilerimizin Scoot ile seyahat planlarını, web sayfası ve mobil uygulamanın daha basit ve kolay olarak gerçekleştirmelerini hedefliyoruz” dedi.

 

 

M.A.R.V.I.E., havayolu endüstrisi çözümlerinde uzmanlaşmış bir teknoloji şirketi olan Caravelo tarafından geliştirildi. Caravelo Ticari İşler Başkanı Sayın Jonathan Newman; “M.A.R.V.I.E. ve Scoot ile uzun süredir devam etmekte olan ortaklığımızla gurur duyuyoruz. Son iki yıldır, havayolu endüstrisinde konuşmaya dayalı ticaretin öncülüğünü yapıyoruz ve Scoot’un müşterileriyle oldukları yerde buluşma ve seyahat planlarını daha basit hale getirme hedefi, dijital hizmet ve perakende görüşümüzle uyuşmaktadır. Scoot ve M.A.R.V.I.E’nin Asya’da standart belirlemesi harika” dedi.

 

Gelecekte M.A.R.V.I.E., promosyon kodlarını kabul edecek, müşterilerin rezervasyonlarını yönetmesine ve rezervasyonları üzerinde değişiklik yapmasına, koltuk tercihi ve yolculuk sigortası gibi yardımcı ürünleri satın almasına, ortak havayolu şirketlerinin seferlerini de kapsayan ara hat rezervasyonları yapmalarına yardım edecek ve daha fazla ödeme modu kabul edecektir. M.A.R.V.I.E.’nin daha fazla dil seçeneğine sahip olması ve Scoot internet sayfası gibi daha fazla platform üzerinde erişilebilir olması ile ilgili planlar da vardır.

 

Scoot; bugünden 12 Ağustos’a kadar herkesi, uçuş talepleri ve Scoot ile yapılan seyahatler ile ilgili soruları sormak için M.A.R.V.I.E. ile, öğrenmesine yardımcı olmak ve zamanla daha iyi hale gelmesini sağlamak amacıyla, sohbete davet ediyor. M.A.R.V.I.E.’nin performansının geliştirilmesine en fazla yardımcı olacak soruları soracak ilk üç “eğitmen” istediği Scoot varış noktasına bedava bilet kazanacak! Çok önemli etkileşim işaretine denk gelen şanslı “eğitmenler” ise 100$ değerinde Scoot seyahat kuponu kazanacak.

 

 

# # #

 

 

 

Scoot Hakkında

Scoot, Singapur Havayolları Grubunun düşük maliyetli havayoludur. Uçuşlarına 2012 yılının Haziran ayında başlayan Scoot, Temmuz 2017’de Tigerair Singapur ile Scoot adı altında birleşmiş olup yeni bir büyüme için iyi konumlanmıştır. Şu ana kadar 50 milyondan fazla konuğu gidecekleri yere ulaştırmış olan Scoot; seferlerini 17 adet teknoloji harikası geniş gövde Boeing 787 Dreamliner ve 23 adet genç ve modern Airbus A320’den oluşan filosu ile gerçekleştirmekte olup üç Boeing 787 Dreamliner ve 39 Airbus A320neo uçağın kesin siparişini yapmıştır.

Scoot’un uçuş ağı şu anda 18 ülkede bulunan 66 varış noktasını kapsamaktadır. Scoot; – muhteşem bilet fiyatlarına ilave olarak – güvenli ve çağdaş bir seyahat deneyimini eşsiz Scootitude tavrı ile sunmaktadır. Belirli seferlerde sunulan uçak içi Wi-Fi İnternet ve koltuğa özel elektrik bağlantısı ile birlikte Singapur Havayolları KrisFlyer millerini kullanma ve kazanma imkanları sunan Scoot; AirlineRatings.com tarafından 2016, 2017 ve 2018 yıllarının En İyi Düşük Maliyetli Havayolu Şirketi (Asya/Pasifik) seçilmiş ve Skytrax tarafından Dünyanın En İyi 10 Düşük Maliyetli Havayolu Şirketi arasında gösterilmiştir.

Scoot, Wandermust olarak adlandırdığımız, – insanların seyahat etmesi ve yeni deneyimler aramasının doğuştan gelen bir gereksinim olması dolayısı ile herkesin erişebileceği seyahatler düzenlemek için tutkulu bir şekilde çalışmaktadır. Bilet rezervasyonlarını FlyScoot.com adresinden veya Çağrı Merkezimizi arayarak yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen FlyScoot.com, Facebook.com/FlyScoot, Instagram.com/FlyScoot, ve Twitter.com/flyscoot adreslerini ziyaret edin.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here