SCAT Havayolları, Altı adet 737 MAX 8 Alacak

0
215

Boeing ve SCAT Havayolları, Altı adet 737 MAX 8 siparişini kesinleştirdi.

Anlaşma, beş ilave uçağa ilişkin satın alma haklarını da içeriyor.

Boeing ve Kazakistan merkezli SCAT Havayolları, 2017 Dubai Airshow‘un son gününde altı adet 737 MAX 8’lik sipariş verdiğini açıkladı.

Geçerli liste fiyatlarında 674 milyon dolar değerinde yapılan sözleşme, ayrıca beş ek 737 MAX 8 için satın alma hakkı da içeriyor.

SCAT Havayolları Başkanı Vladimir Denssov, “737 MAX 8, Avrupa, Rusya ve Uzakdoğu bölgelerini de içerecek şekilde ağ stratejimize uyuyor” dedi. “737 MAX’ın seçiminde güvenilirlik , düşük işletme maliyetleri ve yolcu deneyimleri ana etkenler oldu” dedi.

SCAT Havayolları şu anda 737, 757 ve 767’lik bir filo işletiyor.

Boeing Ticari Uçaklar Orta Doğu, Türkiye, Rusya Orta Asya ve Afrika Satış Başkan Yardımcısı Marty Bentrott, “SCAT Havayolları ile olan ortaklığımıza ve Boeing ürünlerindeki devam eden güvenine değer veriyoruz” dedi. “Genişleme planlarını desteklemeyi ve uzun vadeli başarılarında ayrılmaz bir rol oynamaya devam etmeyi umuyoruz.”

737 MAX Boeing tarihinde en çok satan uçak. MAX ailesi, tek koridorlu pazarda en yüksek verim, güvenilirlik ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorları ve diğer geliştirmeleri içeren en yeni teknolojiyi içeriyor.