Saudia’nın Yeni Düşük Maliyetli Havayolu “Flyadeal”

0
157

Suudi Arabistan Havayolları (Saudia) “Flyadeal” adıyla yeni bir düşük maliyetli taşıyıcı başlatacağını duyurdu.

Saudia Genel Müdürü Saleh bin Nasır El Jasser’in açıklamasına göre, Cidde merkezli olacak yeni havayolunun  2017 yılı ortalarında iç hat uçuşları gerçekleştirerek faaliyete geçmesi planlanıyor.

flyadeal

Pazar günü sektöre duyurulan “Flyadeal“, yurtiçi ve yurtdışı hatlarda hizmet verecek.

Jasser, Twitter’da  “Biz bu havayoluyla ana rota olarak başkentler Riyad, Cidde ve Dammam’a ve önemli bölgesel pazarlara hizmet etmeyi planlıyoruz” dedi.

“Bu havayolu, maliyet-bilinçli müşteriler için katma değer oluşturmaya odaklanmıştır. Biz adil bir fiyatla A noktasından B noktasına insanları taşıma olanağı sağlamaya odaklanarak, tek sınıflı, düşük maliyetli bir taşıyıcı olacağız.”

“Düşük maliyet, düşük hizmet anlamına gelmez,biz müşterilerimize dünya standartlarında mümkün olan en iyi hizmeti vermeye odaklanacağız ” diye ekledi.

Yeni havayolu, Saudia’dan bağımsız olarak işletilecek ve krallığın, hava ulaştırma altyapısını artırma planının bir parçası olacaktır.

Bu yılın başlarında Saudia, 2020 yılına kadar, 119 olan uçak filosunu 200’e çıkarma çabalarının bir parçası olarak, ilk Boeing Dreamliner’ını aldı.

Saudia, geçen yıl, genişleme çabalarının bir parçası olarak, 8,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla Airbus firmasından 50 uçak teslim aldı. Bu İslami finansman yoluyla güvence altına alınan en büyük havacılık anlaşması oldu.

Havayolu, 2016 yılında 30 milyonu aşkın yolcu taşımayı beklediğini açıkladı.

 

HAVAYOLUNUN TANITIM VİDEOSU