Satınalma profesyoneleri geleceği değiştirmek için İstanbul’da buluşacak

0
90

 

VII. Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi 2 Aralık’ta yapılacak

 

TÜSAYDER tarafından organize edilen VII. Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi (STZ’17), “Geleceği Değiştir” sloganı ve “Milli Satınalma 4.0” teması ile ülkenin her bölgesinden ve yurtdışından satınalma profesyonellerini 2 Aralık 2017, Cumartesi günü İstanbul’da bir araya getirecek.

Satınalma ve tedarik yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası pek çok önemli isimi İstanbul’da bir araya getirecek olan VII. Uluslararası Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Zirvesi’nin tarihi belli oldu. “Milli Satınalma 4.0” temasıyla düzenlenecek olan etkinlik, 2 Aralık 2017, Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği TÜSAYDER’in düzenlediği VII. Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nin bu yıl ki konusu “Milli Satınalma 4.0” olarak belirlendi. Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi, Türkiye’deki ilk 100 ve sektördeki ilk 5 firmanın satınalma yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 500’den fazla satınalma profesyonelini bir araya getirecek.

 

STZ’17de konuşmacılar da bu yıl değer yaratacak içerikler sunacak. Zirve boyunca neden yerli ve milli satınalmanın gerekli olduğu, satınalmayı millileştirirken tedarikçilerin yeteneklerinin bu süreçte nasıl geliştirilebileceği ve rekabetçiliklerini nasıl artıracaklarını, millileştirmenin neden satınalma KPI hedefleri arasında olması gerektiği, milli üretimin nasıl desteklenerek global hale getirilebileceği konularında uzman konuşmacılar tecrübe paylaşımı yaparak, zirveye katkı sağlayacaklar. Ayracı ülkemizin kaynaklarının doğru kullanılarak, nasıl kendine yeten bir ülke haline gelebileceği hatta neden kendine yeten bir ülke haline gelmesi gerektiği konularına da değinilecek.

 

TÜSAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz, Türkiye’nin satınalmada Endüstri 4.0 uygulamalarını TÜSAYDER ile takip ettiğini belirterek, “Şirketlerin, varlıklarını sürdürebilmek ve gelecekte var olabilmek için ortaya konan vizyonlarına ulaşabilmesi için satınalma olarak bize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda, şirketlerin vizyonlarına Endüstri 4.0 kavramını eklediklerini veya eklemeyi düşündüklerini görüyoruz. En önemlisi de eklemek zorunda olduklarını biliyoruz. Bu sebeple, bizlerin de satınalma ve tedarik stratejilerimizi Endüstri 4.0 kapsamında revize etmesi ve oluşturması gerekiyor” dedi.

 

Dünya Endüstri 4.0 dönemine hızla giderken Türk satınalmacıların da değişen iş yapış biçimlerini uluslararası birikimlerden öğreneceğini, anlayacağını ve böylece hazırlanacağını belirten Hüryılmaz, STZ’17’nin bu anlamda Türk şirketleri için çok faydalı olacağını vurguladı.

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) Hakkında

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER), 12’si bölge lideri, 29’u sektör lideri ve 250’si gönüllü üye olmak üzere 6.000 satınalma profesyonelinin aynı çatı altında toplandığı; Türkiye’yi “Satınalma ve Tedarik” konularında uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernektir. TÜSAYDER üyeleri, 25 milyar USD’i aşan satınalma karar gücü ile ülke ekonomisine yön vermektedir. TÜSAYDER aynı zamanda, Uluslararası Satınalma ve Tedarik Yönetimi Federasyonu’na üye olarak Türkiye’yi bu konuda uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernektir ve IFPSM üyeliği sayesinde ülkemizdeki firmaları tüm dünyaya tanıtma gücüne sahiptir.

www.tusayder.org

www.satinalmazirvesi.org