GÜNCEL SON HABERLER

SAS Kuruluşunun 75. Yılını Kutladı

SAS Kuruluşunun 75. Yılını Kutladı

Scandinavian Airlines, geçtiğimiz hafta sonu 75. yaş gününü bir dizi sosyal medya gönderisiyle kutladı.

SAS, 1 Ağustos 1946’da Danimarka’dan Det Danske Luftfartselskab, Norveç’ten Det Norske Luftfartselskap ve İsveç’ten Svensk Interkontinetal Lufttrafik’in ortaklığıyla kuruldu.

Taşıyıcı, üç ülkenin kıtalararası hava trafiğini idare etmek üzere kuruldu. Havayolunun Stockholm ile New York arasındaki ilk transatlantik servisi 17 Eylül 1946’da başladı.

Basın açıklamasında havayolu şunları söyledi:

“İskandinavya, güçlü bir İskandinav havayolu olmadan bugün aynı olmazdı ve doğal olarak gelecekte de İskandinav havacılığında vazgeçilmez bir rol oynamaya devam edeceğiz.

“İnovasyon, bütün bu yıllar boyunca SAS’ın doğal bir parçası olmuştur. Dünyanın Kuzey Kutbu üzerindeki ilk uçuşundan, kıtalar arasındaki uçuş süresinin kısaltılmasından, sürdürülebilir havacılığa yönelik mevcut ve gelecekteki girişimlere kadar.”

Dünya çapındaki çoğu havayolu şirketi gibi, taşıyıcı da Covid-19 salgınının bir sonucu olarak son 18 ayda benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Geçen yaz AB Komisyonu, havayolunun faaliyetlerine devam etmesi için gerekli olduğunu söylediği 1 milyar € ‘luk  devlet yardımını , sermayelendirme planlarının bir parçası olarak Danimarka ve İsveç devletlerinden (Norveç 2018 yılında SAS hissesini satmıştı) sağlanmasını onaylamıştı.

Ayrıca geçen ay Komisyon, taşıyıcıyı desteklemek için 300 milyon € daha devlet finansmanını onayladı.

İçerik:www.businesstraveller.com

sas

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER