Sani Şener Körfez Bölgesi inşaat sektörünün en güçlü liderleri arasında

0
99

Sani_Sener_5

Sani Şener Körfez Bölgesi inşaat sektörünün en güçlü 10 lideri arasında

 

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestjli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve inşaat sektöründe Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede 10. sırada yer aldı. Şener, 2015 yılının listesinde ilk 10’da yer alan tek Türk iş insanı oldu.

 

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, Construction Week tarafından inşaat sektöründe Körfez Bölgesi’nin ilk 10 ismi arasında gösterildi. Dergi, TAV’ın havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketi olduğunu, Körfez Bölgesi’nde Suudi Arabistan, BAE ve Katar başta olmak üzere güçlü bir varlık gösterdiğini vurguladı. TAV’ın çok kültürlü bir insan kaynağına sahip olduğunu belirten dergi, çalışanlarının profesyonel ve kişisel gelişimine yatırım yaptığını da ekledi.

Abu_Dabi_Havalimani

 

TAV Grubu CEO’su Şener, “Bu liste sembolik bir anlam taşısa da, aynı zamanda Türk mühendislik tekniğinin ve işçiliğinin ve de kurumsal yönetimin dünyanın en zor pazarlarında gösterdiği başarının bir göstergesidir. Medine’de, Cidde’de, Riyad’da, Abu Dabi’de, Umman ve Dubai’de çalışan gencecik mühendislerimizin, mimarlarımızın ve diğer tüm elemanlarımızın ödülüdür. Biz onlara sadece tecrübemizle öncülük ediyoruz. Hızlı bir büyüme gösteren Körfez Bölgesi bugün inşaat endüstrisi açısından dünyanın en rekabetçi coğrafyasıdır. TAV olarak biz havalimanı sektöründe uzmanlaştık ve tercih edilen bir marka haline geldik. TAV İnşaat şirketimiz, Engineering News Record tarafından, üstlendiği iş büyüklüğü açısından dünyanın en büyük havalimanı yapım şirketi olarak gösterildi. İnşaat şirketimiz Ortadoğu’da büyümesine devam ederken, havalimanları işletme şirketimize fırsatlar açmaya devam ediyor. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz” dedi.

CW_kapak

Liste, bölgede inşaat sektöründe yer alan iş insanlarının yaptıkları işler, çalışan sayıları, yarattıkları gelirler, kazandıkları ve kazanmayı bekledikleri projeler, pazardaki genel durum ve faaliyet düzeyleri incelenerek belirlendi. Ek olarak, bu kişi ve şirketlerin ekonomik parametrelere karşı tutumlarına, büyümeye devam etmek için benimsedikleri stratejilere ve engel ve sorunlar karşısında ne kadar esnek olabildiklerine ve nasıl uyum sağladıklarına da bakıldı.

 

Bu yıl listeye giren ilk 10 isim şu şekilde oluştu:

 

  1. Bakr Bin Laden – Chairman, Saudi Bin Ladin Group
  2. Yu Tao – Middle East CEO, China State Construction Engineering Corporation
  3. Khaled Musaed El Seif – Chairman, El Seif
  4. Ghassan Merherbi – Managing Director, ACC
  5. Raja Hani Ghanma – CEO, Arabtec
  6. Kez Taylor – Managing Director, ALEC
  7. Mohammed Alabbar – Chairman, EMAAR Properties
  8. Samer Khoury – President, CCC
  9. Abdallah Masood – CEO, Al Arrab Contracting Company
  10. Dr. Sani Sener – President & CEO, TAV Construction

 

 

 

Power 100 Listesinde 2013 ve 2014’te 14. sıradan listeye giren Şener, 2012 yılında 15, 2011 yılında 18, 2010 yılında ise en etkili 88. iş insanı olarak gösterilmişti.

 

TAV İnşaat Hakkında

 

Kuruluşundan bu yana toplam sözleşme değeri 17,1 milyar dolara ulaşan projeleri ile TAV İnşaat sektörün en saygın yayınlarından biri olan Engineering News Record (ENR) dergisi sıralamasında, ilk sıraya yükselerek havalimanı inşaatı kategorisinde dünyanın en büyük şirketi oldu. Faaliyette bulunduğu bölgelerde önemli projelerde yer alan TAV İnşaat, Türkiye’de İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali, Gazipaşa-Alanya Havalimanı projelerini;  yurtdışında ise Katar’ın başkenti Doha’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi’ni, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Tunus’ta Enfidha-Hammamet, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid Havalimanları’nı, Mısır’da Kahire Havalimanı Terminal 3’ü, Suudi Arabistan’da Medine Havalimanı projelerini gerçekleştirdi. TAV İnşaat’ın devam eden projeleri arasında ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan’da Cidde Havalimanı SAEI Uçak Bakım Hangarları, Riyad Havalimanı Terminal 5, Medine Havalimanı Oteli ve Saudi Havayolları Catering Binası, Umman’da Maskat Havalimanı Pist ve Altyapı inşaatları bulunuyor. TAV İnşaat, havalimanlarının yanı sıra ileri teknoloji kullanımı gerektiren akıllı binalar da inşa ediyor. BAE’ye bağlı Dubai’de Marina-101 ve Damac Towers by Paramount; Fransa’nın başkenti Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda Aéroport De Paris Grubu Genel Müdürlük Binası, İstanbul’da ise Emaar Square projesi şirketin devam eden bina projeleri arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here