Sahibinden Satılık Hurda Uçak

0
526

Sahibinden satılık uçak.Sahibinden, 90 bin TL’ye sahibinden satışa çıkan uçağa yoğun ilgi. İşte sahibinden.com’daki ilginç ilan.

Atatürk Havalimanı’nda uçuştan çekilmiş, üzerinde motorları bulunmayan hurda uçak 90 bin TL’ye sahibinden satışa çıktı. Uçağın sahibi Fatih Tokgöz , uçağa yoğun talep geldiğini, uçakla ilgili 100′ün üzerinde telefon aldığını belirtti.

Bir alışveriş sitesine verilen 90 bin TL değerindeki 1982 model, Airbus A300 hurda uçak ilanı görenleri şaşırttı. Boyu 54 metre ve kanat genişliği 50 metre olan 350 kişilik ikinci el hurda uçağı Atatürk Havalimanı’nda teslim edecek olan ilan sahibi, uçağın restoran gibi farklı amaçlarla da kullanılabileceğini belirtti. Motorları üzerinde bulunmayan, Airbus A300′ün ortalama 45 ton alüminyuma sahip olduğu aktarıldı.

Uçağın sahibi Fatih Toksöz, bir arkadaşın önerisi üzerine ihaleyle uçağı satın aldıklarını söyledi. Kendilerinin internet sitesi üzerinden kamyon satışı yaptıklarını, uçağı da satışa koyduklarını dile getiren Toksöz, “Arkadaşın önerisi üzerine uçağı almak için ihale komisyonu teklif verdik. Birden baktık uçak sahibi olduk. Bu uçağı ya kesip hurdaya ayıracağız yada restoran kafe olarak satacağız. Satışa koymaya karar verdik. İnanın her gün en az 100 kişi alıyor. Ciddi alıcılar var fakat oradan nasıl çıkarırız diye düşünüyorlar. Havalimanında uçağı keserek çıkaran şirketler var. Onlar da yardımcı olabileceklerini söylediler. Daha önce bu uygulamayı yapmışlar.” dedi.

kaynak:memuruz.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here