Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na ödül

0
151
Havalimanı, havacılık haber ve analiz sitesi “anna.aero” tarafından “Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı” ödülüne layık görüldü

İSTANBUL (AA) – İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, havacılık haber ve analiz sitesi “anna.aero” tarafından “Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı” ödülüne layık görüldü.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 2013’te performansıyla daha önce Uluslararası Havalimanı Konseyi Avrupa Direktörlüğü (Airports Council International Europe – ACI EUROPE) tarafından “en hızlı büyüyen havalimanı” seçilen havalimanına bir ödül daha geldi.

Yaptığı haber ve analizlerle dünyada havacılık sektörünün nabzını tutan “anna.aero” sitesi, kapasitesi 10 milyon ve üzerinde olan havalimanları arasında yaptığı değerlendirme sonucu, 2013 yılında elde ettiği yüzde 29 oranındaki büyümeyi gözönüne alarak İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı seçti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı üst düzey yöneticisi (CEO) Gökhan Buğday, ödülle başarılarının perçinlendiğini belirtti.

 

Bu yıl 24 milyon yolcuya ulaşılmasının tahmin edildiğini aktaran Buğday, şunları kaydetti:

“Havacılık sektörünün nabzını tutan anna.aero gibi bir otorite tarafından bu ödüle layık görülmek, son derece mutluluk verici. 2013 yılını 18.8 milyon yolcu rakamıyla tamamlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, geçtiğimiz günlerde yine bu performasıyla, ACI Europe tarafından ‘en hızlı büyüyen havalimanı’ olarak seçilmişti.”

Sabiha Gökçen Havalimanı, anna.aero sitesi tarafından, 2009, 2010 ve 2012 yıllarında da Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı olarak seçilmişti.

 

 memleket com tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here