Sabiha Gökçen Havalimanı'nın satışında şok gelişme

0
109

sabiha (2)

Satılacak olan Sabiha Gökçen Havalimanı payı ile ilgili Malaysia Airports öncelikli satınalma hakkını kullanabilir.

Limak Holding‘in TAV‘a satmayı planladığı Sabiha Gökçen Havalimanı payı ile ilgili Malaysia Airports öncelikli satınalma hakkını kullanabilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Limak ile ortak olan Malaysia Airports, sözleşmede yer alan Limak’ın hisselerinin 3’ncü bir şirkete satılmaya çalışılması halinde öncelikli satın alma hakkını kullanıp kullanmayacağına 11 Ekim’e kadar karar verecek.

Malaysia Borsası’na açıklama yapan Malaysiya Airports, Limak ve Limak Yatırım’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndaki yüzde 40 hissenin TAV Havalimanları Holding’e satılması için 285 milyon euro üzerinden anlaşmaya varıldığı ve bu çerçevede öncelikli satın alma hakkını kullanıp kullanmayacağı konusunda karar vermesini talep eden tebligatı aldığını bildirdi.

Malaysia Airports açıklamasında TAV‘ın teklif ettiği fiyattan hisseleri kendisinin alıp almayacağı konusunda kararını vermek için 11 Ekim’e kadar süresi olduğunu vurguladı.

Malaysia Airports’un açıklamasını değerlendiren TEB Yatırım, bunun TAV‘ın Sabiha Gökçen’in yüzde 40 hissesini alımı konusunda bir miktar belirsizlik yaratabileceğini ve satın almanın öngörülenden uzun sürebileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here