Sabiha Gökçen Havalimanı Azınlık Hissesine 10 Firma Talip Oldu

0
162

Malezya Havaalanları Holdings Bhd (MAHB), 2017 yılında yolcu trafiğinin % 8 büyümesine rağmen yolcu trafiğinin 2018 yılındaki artışın biraz azalarak % 6,3 oranında gerçekleşmesini bekliyor.

Malezya Havaalanları Holdings Bhd (MAHB) Genel Müdürü Datuk Badlisham Gazali Cuma günü bugün yaptığı açıklamada; % 100 üne sahibi ve operatörü oldukları  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (ISG) ‘deki hisselerini de azaltmak istediklerini açıkladı.

MAHB’nin Malezya Havaalanları İş Güncelleştirmesi & 2018 Görünümü ile ilgili basında yaptığı konuşmada, MAHB’nin hissesini satması için 10 tarafla görüştüğünü söyledi.

“Kısa vadede ISG’deki çoğunluk hissemizi sürdüreceğiz, ancak uzun vadede herhangi bir şey söyleyememiz  mümkün değil” dedi.

ISG, İstanbul’daki iki uluslararası havaalanından bir tanesi. Hub konumundaki İstanbul’da en büyük havaalanı İstanbul Atatürk Havalimanı. Üçüncü havaalanı olan İstanbul Yeni Havaalanı şu an yapımı sürüyor” dedi.

ISG halihazırda 50’yi aşkın uluslararası havayoluna hizmet vermektedir. Yaklaşık 40 yerel ağa hizmet ediyor.

ISG’nin başlıca taşıyıcıları arasında Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları bulunmaktadır.

ISG, yılda 33 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.
Read more at https://www.thestar.com.my/business/business-news/2018/01/05/malaysia-airports-sees-slower-passenger-traffic-growth-in-2018/#LFXAqR7LxLsbxvAm.99

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here