Rusya'nın ucuz havayolu şirketi Dobrolet resmen uçuşlara başladı

0
89

Rusya’nın ana taşıyıcı şirketi Aeroflot tarafından kurulan ucuz havayolu şirketi Dobrolet’in operasyonlarına başladığı bildirildi.

Dobrolet’in ilk ticari uçuşunu Moskova – Simperefol arasında gerçekleştirdiği belirtilirken, uçuştan önce Moskova Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’nda bir tören düzenlendiği ifade edildi. Törene, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in yanısıra, Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve Aeroflot’un üst düzey yöneticileri de katıldı.
Aeroflot’un JSC Dobrolet’i kurulmaktaki amacının, Rusya vatandaşları için hava taşımacılığının güçlendirilmesi olduğu belirtildi. Ucuz havayolu şirketinde, maliyetlerin çok sıkı kontrol edileceği ve biletlerin yüzde 20 – 30 daha ucuz olacağı ifade edildi.

Kırım’ın Simperefol Havalimanı, Dobrolet’in ilk anahtar destinasyonu olduğu ve buraya günde dört uçuş gerçekleştireceği açıklandı. Şirketin ağustos ayında itibaren St Petersburg ve Samara şehirlerinden de uçmaya başlayacağı ve operasyonların hızla diğer şehirlere de yayılacağı kaydedildi. Şirket ayrıca, 2016 yılından itibaren Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu CIS) ülkelerine de uçmaya başlayacağı bilgisi verildi.

Şu anda 8 uçak ile operasyonlara başlayan Dobrolet, 2018 sonunda 40 uçaklık bir filoyla 45 destinasyona uçarak 10 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
dobloret
TurizmGüncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here