Rus Hava Kargo Pazarı Turbülansa Giriyor

0
130

rusya uçak üretimiRus Hava Kargo Pazarı Turbülansa Giriyor

ACEX birliği başkanı Miroslav Zolotarev yaptığı bir röportajda 2014 yılı sonuçlarını ve 2015 stratejisini yorumladı: 2014 yılında zorlu ekonomik durum, yolcu ve hava kargo piyasalarında  değişikliklere neden oldu.Analistler,pazarın iç taşımaya doğru eğilim gösterdiğini söylüyor.Rusya’da faaliyet krize rağmen büyüyor ve Rus işletmelerin geliştirilmesi ve daha rekabetçi olacağı bekleniyor. Ama  bu olumlu senaryoyu destekleyen uzmanlar fazla değil.

 

Miroslav Zolotarev “Ekonomiyi birkaç ay içinde değiştiremezsiniz çünkü Dışalım ikamesi hala bir teori,” dedi. O, yük trafiği hacminin 2014 dinamikleri sonuçlarıyla azalacağını ancak henüz olumlu kalacağını düşünüyor.

 

Analistlerin görüşüne göre, havayolu şirketleri, dünyaki para dalgalanmalarının yanı sıra, kendi iş modellerinin yanlış hesapları sonucu, ekonomik olarak zor durumda. Havayolu şirketleri maliyetlerini azaltmaya başlıyor. Yani bu uçuş ve çalışan sayısının azaltılacağı anlamına gelir.

 

“Miroslav Zolotarev :”Hava taşımacılığına gelince, hava taşıyıcıları ve 3PL sağlayıcıları işbirliği ederek, ürüne değer katması gerektiğini düşünüyorum. İşbirliği, zor ekonomik durumun geçmesi için tek yoldur, “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here