Qatar Airways yeni uçuş noktası Langkawi’ye uçuşlarını başlattı

0
125

Qatar Airways yeni uçuş noktası Langkawi’ye uçuşlarını başlattı

 

 

Her geçen gün büyüyen uçuş ağına 2019’da sekizinci yeni uçuş noktası olan Langkawi, Malezya’yı ekleyen Qatar Airways, uçuşlarını Boeing 787 Dreamliner ile Penang üzerinden yapacak. 2019 Skytrax Awards’da 5. Kez “Dünyanın En İyi Havayolu” şirketi seçilen Qatar Airways’in şimdilik haftada dört kez gerçekleştireceği Langkawi uçuşunun seferleri, 27 Ekim 2019’dan itibaren haftada beş kez olarak güncellenecek.

 

 

Doha’dan Langkawi’ye yapılan ilk uçuş, 15 Ekim 2019 Salı günü Langkawi Uluslararası Havaalanı’na teker koydu. Son zamanların popüler uçuş noktasının açılışını kutlamak için, 16 Ekim Çarşamba günü Doha’dan Langkawi’ye özel bir uçuş gerçekleştirildi. Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker’in yanı sıra çok sayıda VIP ve uluslararası medya da seremoniye eşlik etti.

 

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker yaptığı konuşmada, “Bugün Langkawi’ye düzenlenen özel seferde bulunmaktan ve bu çarpıcı takımadaya gelişimizi kutlamaktan dolayı çok heyecanlıyım. Langkawi, 2019’da Qatar Airways’in hızla genişleyen uçuş ağına eklenen sekizinci yeni nokta olarak gündeme damgasını vurdu. Ormanlık tepeleri, çarpıcı beyaz kumlu plajları ve parıldayan turkuaz suları ile Langkawi, hızla Güney Doğu Asya’nın en çok rağbet gören destinasyonlarından biri haline geliyor. ‘Kedah Mücevheri’ni deneyimlemeleri için iş veya tatil amaçlı seyahat edenleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 Qatar Airways Hakkında:
Katar Devleti’nin ulusal havayolu olan Qatar Airways, 250’den fazla uçağa sahip modern filosu ile 160’tan fazla iş ve eğlence destinasyonuna seyahat edenlerle birlikte 20 yılı aşkın Going Places Together ruhunu kutluyor. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi, bu yıl Lizbon/Portekiz, Malta, Rabat/Fas, Langkawi/Malezya, Davao/Filipinler, İzmir/Türkiye ve Mogadişu/Somali dâhil olmak üzere büyüyen destinasyon ağına yeni heyecan verici rotalar eklemiştir.

Birden fazla ödüllü havayolu Qatar Airways, havayolu endüstrisinde mükemmellik zirvesi olarak tanınan “Skytrax Yılın En İyi Havayolu” derecelendirilmesinin tarihinde beş kez ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ ödülünü kazanan tek havayolu unvanına sahip oldu. Havayolu, ‘Ortadoğu’nun En İyi Havayolu’ ödülünü üst üste üç yıldır; ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı ödülünü ise üst üste dört yıldır elinden bırakmıyor. Patentli Qsuite ürünü için ‘Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu’ ödülünü bu yıl da kazanan havayolu, dünyanın dört bir yanından gelen güçlü rakiplerinin önüne geçmenin heyecanını yaşıyor.

Patentli bir Qatar Airways ürünü olan Qsuite, endüstrinin Business Sınıfında ilk çift kişilik yatağının yanı sıra kaldırılabilen gizlilik paneller sayesinde yan yana oturan koltuklardaki yolcuların, sektörde kendi türünün ilk örneği olan kendi özel odalarını yaratmalarını sağlar.

Qatar Airways dünya çapında küresel havayolu ittifakına katılan ilk Körfez bölgesi havayolu şirketi idi ve yolcularının günlük 14250 kalkış ile 160’tan fazla ülkede 1000’den fazla havaalanından faydalanmalarını sağladı.

Qatar Airways’in uçak içi eğlence sistemi Oryx One, gişe rekorları kıran en yeni filmlerden, TV dizi setlerine, müzikten oyunlara ve çok daha fazlası ile 4000’e kadar eğlence seçeneği sunuyor. B787, B777, A350, A380, A319 ve belirli A320 ve A330 uçaklarının hizmet verdiği Qatar Airways ile uçan yolcular, aynı zamanda ödüllü havayolu şirketinin WiFi ve GSM servisi erişimini kullanarak dünyanın dört bir yanındaki arkadaşları ve aileleri ile bağlantıda kalabilir.

Qatar Airways, hizmet verdiği küresel toplumu zenginleştirmeye yönelik olarak çeşitli uluslararası ve yerel girişimleri gururla desteklemektedir. FIFA’nın resmi ortağı olan Qatar Airways, FIFA 2022 Dünya Kupası da dahil olmak üzere birçok üst düzey spor etkinliğinin resmi sponsoru olup, sporcuları bir araya getirmenin bir yolu olarak, havayolu şirketinin kendi marka mesajının özünde yer alan bir şeyi yansıtmaktadır – Going Places Together.

Dünyanın önde gelen uluslararası hava kargo taşıyıcılarından biri olan Qatar Airways Cargo, dünya standartlarında Doha merkeziyle dünya çapında 60’tan fazla kargo rotasında hizmet veriyor ve aynı zamanda 250’den fazla uçak ile dünya çapında 160’tan fazla ana iş ve eğlence noktasına nakliye sağlıyor. Qatar Airways Cargo filosunda iki adet Boeing 747-8, on altı adet Boeing 777 ve beş adet Airbus A330 kargo uçağı bulunuyor.