Latest Posts

Qatar Airways ve Virgin Australia Stratejik Ortaklığı

87 / 100

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. 

qatar airways

Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. 

Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. 

Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

qatar airways, istanbul

Qatar Airways ve Virgin Australia Hakkında

Birden fazla ödül kazanmış bir havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2021 Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Yılın Havayolu’ ilan edildi. Aynı zamanda ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Dinlenme Salonu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Koltuğu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmetleri’ ve ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’ seçildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir altıncı kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 ve 2021) ana ödülü kazanarak sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam ediyor.

Qatar Airways ayrıca Skytrax’ın prestijli 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenliği Derecelendirmesini alan dünyadaki ilk küresel havayolu şirketi oldu. Bu, Hamad Uluslararası Havalimanı’nın Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havalimanı Güvenlik Derecelendirmesi alan ilk havalimanı olarak başarısını takip ediyor. Bu ödüller, dünyanın dört bir yanındaki yolculara, havayolunun sağlık ve güvenlik önlemlerinin mümkün olan en yüksek profesyonel, bağımsız inceleme ve değerlendirme standartlarına tabi olduğuna dair güvence sağlar. Uçakta ve SED’de uygulanan tüm önlemlerin tüm ayrıntıları için lütfen qatarairways.com/safety adresini ziyaret edin.

2000 yılında Sir Richard Branson tarafından kurulan Virgin Australia, şu anda geniş bir iç hat ağının yanı sıra kısa mesafeli uluslararası uçuşlar, charter ve kargo hizmetleri ve ödüllü sadakat programı Velocity Frequent Flyer işleten en büyük Avustralya havayollarından biridir. Grup 6.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve 22 yıldır Avustralya havacılık ortamında bir rakip olmuştur.

Virgin Australia, 10 milyondan fazla Velocity üyesine sahiptir ve yüzlerce destinasyona üç oturma seçeneği sunar; Business Class, Economy X ve Economy

Virgin Australia, harika seyahat deneyimleri, istediğiniz şekilde uçma seçeneği ve rakipsiz uçak bileti fiyatları ile değer sağlamaya inanılmaz derecede odaklanmıştır.

Kasım 2020’den bu yana Virgin Australia, Boeing 737 filosunun 58 uçaktan 88’e yüzde 50’nin üzerinde büyüdüğünü duyurdu.

Virgin Australia, AirlineRatings.com Mükemmellik Ödüllerinde 2021’deki En İyi Kabin Ekibi de dahil olmak üzere yıllar içinde birçok ödül kazandı. 2019’daki aynı ödüllerde Virgin Australia, yine En İyi Kabin Ekibi ve En İyi Ekonomi Sınıfı ödülünü kazandı. Aynı yıl Virgin Australia, Avustralya Seyahat Acenteleri Federasyonu Ulusal Seyahat Endüstrisi Ödüllerinde En İyi Yurtiçi Havayolu ödülünü kazandı ve Velocity Frequent Flyer, Freddie Ödüllerinde Asya/Orta Doğu ve Okyanusya Havayolu kategorisinde Yılın En İyi Programı, En İyi Müşteri Hizmeti ve En İyi İtfa Yeteneği dahil olmak üzere çok sayıda prestijli gong kazandı.

Birden fazla ödül kazanmış bir havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2021 Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Yılın Havayolu’ ilan edildi. Aynı zamanda ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Dinlenme Salonu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Koltuğu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmetleri’ ve ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’ seçildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir altıncı kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 ve 2021) ana ödülü kazanarak sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam ediyor.

Qatar Airways ayrıca Skytrax’ın prestijli 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesini alan dünyadaki ilk küresel havayolu oldu. Bu, Hamad Uluslararası Havalimanı’nın Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havalimanı Güvenlik Derecelendirmesi alan ilk havalimanı olarak başarısını takip ediyor. Bu ödüller, dünyanın dört bir yanındaki yolculara, havayolunun sağlık ve güvenlik önlemlerinin mümkün olan en yüksek profesyonel, bağımsız inceleme ve değerlendirme standartlarına tabi olduğuna dair güvence sağlar.

Qatar Airways şu anda dünya çapında 140’tan fazla noktaya uçuyor ve Skytrax World Airport Awards 2021 tarafından şu anda ‘Dünyanın En İyi Havalimanı’ seçilen Doha merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı üzerinden bağlantı sağlıyor.

Latest Posts

POPULER