Qatar Airways Kurban Bayramını Türkiye’de Kutladı

0
89

Qatar Airways Kurban Bayramını Türkiye’de Kutladı

Qatar Airways, Qatar Charity ortaklığıyla Hatay’da 800’den fazla yetim çocuğa oyuncak dağıttı.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesi, Arap bölgesindeki Suriyeli yetim çocuklara yönelik en büyük projeye ev sahipliği yaptı.

Qatar Airways Hatay’a haftada üç uçuş gerçekleştiriyor.

Qatar Airways, Qatar Charity’nin katkılarıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Çocuk Yaşam Merkezi’ndeki 800’den fazla yetim çocuğa oyuncak dağıtarak Kurban Bayramı’nı kutladı.

Arap ve İslam bölgelerindeki Suriyeli yetim çocukların bakımını üstlenen en büyük sivil toplum kuruluşu olan Reyhanlı’daki Çocuk Yaşam Merkezi, okullar, spor salonları, sosyal salonlar, cami, sağlık merkezinin yanı sıra 55 adet konutun bulunduğu bol yeşil alanlı bir kenttir. Çocuk Yaşam Merkezi ayrıca Reyhanlı’nın çocuklarına eğitim, tıbbi bakım ve sosyal hizmetler gibi önemli hizmetler de sunmaktadır.

Qatar Airways Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Salam Al Shawa, şunları söyledi: “Qatar Airways, Qatar Charity ile ortak olmaktan ve Kurban Bayramı sevincini Hatay’daki Çocuk Yaşam Merkezi’nin çocuklarıyla paylaşmaktan mutluluk duyuyor. Küresel bir havayolu şirketi olarak, dünya çapında çocuklara, gelişmeleri ve büyümeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak desteklememiz gerektiğine inanıyoruz. Yılın bu özel zamanını Hatay’daki Suriyeli çocuklarla daha mutlu bir çocukluk geçirmelerine yardımcı olacak bu özel hediyeleri paylaşarak kutlamaktan mutluluk duyuyoruz.’’

Bu ayın başlarında Kurumsal Sosyal Sorumluluk programının bir parçası olarak Qatar Airways Uganda’daki Kauthara İslam Okulu öğrencilerine sıra ve masa sağlayarak, yaklaşık 400 öğrencinin eğitimini destekledi.

Ödüllü havayolu, 2013 yılından bu yana Educate A Child (EAC) aracılığıyla Education Above All (EAA) Vakfı’nın destekçisi ve ortağı olmuştur. Qatar Airways, web sitesi üzerinden uçuş rezervasyonu yapmak ya da kabin ekibi tarafından uçakta bağış zarfları toplamak gibi farklı yöntemler kullanarak, çocukları desteklemek için yolcularını bağış yapmaya teşvik etmektedir.

Qatar Airways en genç yolcularına ilham vermek ve onları harekete geçirmek için kısa süre önce özel olarak tasarlanmış etkinlik paketleri ve yemek kutuları sunan Oryx Çocuk Kulübü’nü başlattı.

Qatar Airways; Hatay’a haftada üç sefer, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na günde üç sefer, İstanbul Atatürk Havalimanı’na haftada 10 sefer, Adana Havalimanı’na haftada üç sefer, Ankara Esenboğa Havalimanı’na günlük sefer, Antalya’ya haftada iki sefer ve Bodrum’a haftada iki sefer düzenlemektedir.

Birçok ödül almış olan Qatar Airways, uluslararası havayolları derecelendirme kuruluşu Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 2018 tarafından ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı seçildi. Dünyanın dört bir yanından gelen yolcular tarafından ‘Dünyanın En İyi Business Class’ı seçilmenin yanı sıra, yedinci kez alarak ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’ seçildi. Qatar Airways aynı zamanda üst üste ikinci kez “Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Bekleme Salonu” ve birinci sınıf bir deneyim sunan Qsuite ile “En İyi Business Class Koltuğu” ödülünü de kazandı.

Qatar Airways geçtiğimiz günlerde, uçuş gerçekleştireceği birçok yeni destinasyonu açıklarken aynı zamanda Lüksemburg’a doğrudan hizmet vermeye başlayacak Körfez’deki ilk havayolu firması olacağını da duyurdu. Havayolu tarafından uçuş başlatılacak diğer heyecan verici destinasyonlar arasında Tallinn, Estonya; Valletta, Malta; Langkawi, Malezya ve Da Nang, Vietnam bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here