Qatar Airways İlk Defa Hatay’a İniyor

0
142

Hatay, ödüllü havayolu şirketinin Türkiye’ye açılan beşinci noktası

 Qatar Airways, Haziran 2018’de Antalya ve Bodrum seferini başlatarak Türkiye’de daha da büyümeyi planlıyor.
                                                            

Qatar Airways’in Hatay’a ilk uçağı, bugün Hatay Havalimanı’a gururla iniş yaptı. Hatay, havayolu şirketinin en yeni Türkiye destinasyonu ve ülkedeki beşinci noktası oldu. Qatar Airways Airbus A320, havalimanında su takı seremonisi ve törenle karşılandı.

Doha’dan Hatay’a haftada üç seferle hizmet vermeye başlayan ödüllü havayolu şirketi, Haziran 2018’de Türkiye’nin popüler tatil bölgeleri Bodrum ve Antalya’ya da direkt seferler düzenleyecek.

Qatar Airways Grup CEO’su, Ekselansları Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Qatar Airways’in Hatay seferleri, Türkiye’deki destinasyonlarımızın en son üyesi ve bizler bununla gurur duyuyoruz. 2017’nin sonunda Adana uçuşlarına başladık, Antalya ve Bodrum’a ise Haziran ayında sezonluk seferlerimiz başlayacak. Türkiye’de yolcularımıza, Qatar Airways’in büyük ve genişlemeye devam eden küresel ağıyla her zamankinden daha fazla seçenek sunmayı ve daha fazla yolcuyu Türkiye’ye bağlamayı taahhüt ediyoruz.“

“Türkiye’ye açılan bu yeni kapılar artan yolcu talebini karşılarken, Avustralya ve Orta Doğu gibi geniş Türk toplulukları olan kıtalara hem tatil hem de iş seyahati amaçlayanlar için uçuş bağlantılarını artıracak.”

Havayolunun Türkiye’deki beşinci noktası olan ve Doha’dan Hatay’a haftada üç kez gerçekleştirilen yeni hizmet, Business Class’ta 12, Economy Class’ta ise 132 koltuk kapasiteli Airbus A320 uçağıyla yapılıyor.

Türkiye’nin güneydeki çekici şehri olan Hatay, zeytinyağı sabunu, ince ipek ve leziz yöresel yemeklerinin yanı sıra birçoğu Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen iyi korunmuş antik Roma mozaikleri gibi geleneksel ürünleriyle de ünlüdür.

Qatar Airways 2004 yılından beri Türkiye’ye hizmet vermektedir. Kasım 2017’de havayolu şirketi, Adana’ya haftada üç seferle uçmaya başladı. Haftada toplam 41 uçuş gerçekleştiren Qatar Airways, – İstanbul’da Atatürk ve Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa Havalimanı’na ve Adana Havalimanı –  Hatay’ın da hizmete girmesiyle, Doha’dan Türkiye’ye sefer sayısını haftada 44’e yükseltmş oldu.

Skytrax tarafından 2017’de “Yılın Havayolu” ünvanını alan ve Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcısı olan Qatar Airways, aynı zamanda dünyanın en genç filolarından birine sahiptir ve en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden birisidir. 2018/2019’da Qatar Airways, Londra Gatwick ve Cardiff, Birleşik Krallık dahil olmak üzere, ağına daha heyecan verici destinasyonlar ekleyecek; Lizbon, Portekiz; Tallinn, Estonya; Valletta, Malta; Cebu ve Davao, Filipinler; Langkawi, Malezya; Da Nang, Vietnam; Bodrum ve Antalya, Türkiye; Mykonos, Yunanistan ve Malaga, İspanya.

Uçuş Programı:

Doha – Hatay (Çarşamba, Cuma ve Pazar)
Doha (DOH)’dan Hatay (HTY)’a QR271 kalkış 07:40 varış 11:25
Hatay (HTY) ‘dan Doha (DOH)’ya QR272 kalkış 12:25 varış 15:45

Qatar Airways Hakkında

Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcısı olan Qatar Airways, 20 yılı aşkın süredir 150’den fazla iş ve tatil destinasyonlarına seyahat eden gezginlerle bir araya gelmesini kutluyor. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi, Mykonos, Yunanistan, Cardiff, İngiltere dahil ve modern filosunda bulunan 200’den fazla uçakta daha birçok yolcu uçağı dahil olmak üzere, 2018’deki büyüyen ağına bir dizi heyecan verici yeni destinasyon ekleyecektir.

Çok ödüllü bir havayolu olan Qatar Airways uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme şirketi Skytrax tarafından verilen prestijli 2017 “Yılın Havayolu” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca “Dünyanın En İyi Business Class’ı”, “Ortadoğu’daki En İyi Havayolu” ve “Dünyanın En İyi First Class Havayolu Salonları” ödüllerini almıştır.

Qatar Airways oneworld küresel birliğinin bir üyesidir. Ödüllü birlik üçüncü yılında Skytrax tarafından Dünyanın En İyi Havayolu Birliği olarak adlandırılmıştır. Qatar Airways, 14250 günlük uçuş ile, 150’den fazla ülkede 1000’den fazla havayolundan yolcularının yararlanmasını sağlayarak, küresel havayolu birliği, oneworld’e katılan ilk Körfez nakliye şirketidir.

Qatar Airways’in uçak eğlence sistemi Oryx One yolculara en son gişe filmleri, TV setleri, müzik, oyun dahil 3000’den fazla eğlence seçeneği sunmaktadır.  B787, A350, A380, A319 hizmeti alan, A320 ve A330 uçaklarını seçerek Qatar Airways’le uçan yolcular Wi-Fi ve GSM hizmetlerini kullanarak dünya çapındaki arkadaşları ve aileleri ile her zaman iletişimde kalabiliyorlar.

Qatar Airways, hizmet verdiği küresel topluluğu zenginleştirmeye adanmış heyecan verici uluslararası ve yerel girişimleri gururla desteklemektedir. Resmi FIFA ortağı olan Qatar Airways, FIFA 2018 ve 2022 Dünya Kupaları da dahil olmak üzere insanları bir araya getirmek için sporun değerlerini yansıtan üst düzey spor etkinliklerinin resmi sponsorudur.

Dünyanın en büyük üçüncü uluslararası taşıyıcısı olan Qatar Airways Cargo, dünya çapındaki Doha merkezi ile dünya çapında 60’dan fazla özel nakliye noktasına hizmet vermekte ve ayrıca 200’den fazla uçağı ile dünya çapında 150’den fazla önemli iş ve eğlence merkezine yük taşımacılığı yapmaktadır. Qatar Airways Cargo filosunda sekiz adet Airbus A330 yük uçağı, 13 adet Boeing 777 yük uçağı ve iki adet Boeing 747-8 yük uçağı bulunmaktadır.