Qatar Airways, Hatay’a Direkt Uçuşlarını Başlatıyor

0
95

Hatay’a direkt seferler 4 Nisan’da başlayacak. Yeni rota Katar Devleti ve Türkiye arasındaki yakın ilişkiyi yansıtıyor.

 
Qatar Airways, Hatay’a olan yeni direkt uçuşlarının başlayacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor, burası ödüllü hava yolunun Türkiye’deki beşinci rotası olacak. Haftada üç sefer gerçekleştirilecek olan yeni rotaya Business Sınıfı’nda 12, Ekonomi Sınıfı’nda ise 132 koltuğa sahip olan Airbus A320 hizmet verecek.

Qatar Airways Grubu İcra Kurulu Başkanı, Sayın Bay Akbar Al Baker, başlayacak hatay seferleriyle ilgili şunları söyledi: “Katar Devleti ve Türkiye arasındaki yakın ilişkiyi yansıtan yeni rotamızın yakında başlayacağını duyuruyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin popülerliği iş ve eğlence amaçlı uçan yolcularımız arasında büyümeye devam ediyor ve zengin kültürünü deneyimlemek isteyen yolcularımızın dikkatini çekiyor. Bu olağanüstü ülkenin yepyeni bir uçuş noktasına seferler başlatacak olmaktan ve Türkiye’yi her yönüyle keşfetmeyi arzu eden yolcularımıza bu ülkede daha da fazla seçenek sunabilecek olmaktan dolayı çok sevinçliyiz.”

Qatar Airways şu an İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na günde üç direkt sefer, İstanbul Atatürk Havaalanı’na ise haftada on sefer, Adana Havaalanı’na haftada üç sefer yapıyor ve Ankara Esenboğa Havaalanı’na ise günlük hizmet veriyor.

Uçuş Takvimi:
Doha – Hatay (Çarşamba, Cuma ve Pazar)
Doha (DOH) – Hatay (HTY) QR271 kalkış 07:30 varış 11:25
Hatay (HTY) – Doha (DOH) QR272 kalkış 12:25 varış 15:55