Qatar Airways CEO’sundan gündemle ilgili açıklama

0
167

Akbar Al Baker Qatar Airways Grubu İcra Kurulu Başkanı, gündeme ilişkin bir mesaj yayınladı

Qatar Airways olarak 1994 yılından beri insanların birbirine kavuşmasını sağlıyoruz. Bu tarihten beri milyonlarca insan önemsedikleri insanlara ve yerlere güvenle ulaşmak için bize güvendi.

Bu güven için minnettarım ve bunun zaman içinde kazanıldığını biliyorum. İşte bu yüzden değerli bir müşterimiz olarak sizleri, Qatar Airways’in COVID-19 kriziyle mücadelesi konusunda bizzat bilgilendirmek istedim.

Bütün dünya gibi biz de kendimizi daha önce hiç yaşamadığımız bir durumun ortasında bulduk. İlk zamanlarından beri bu havayolu bünyesinde olan birisi olarak bugüne kadar pek çok zorlukla mücadele ettik, fakat şu anki koşullara gerçekten ilk defa tanıklık ediyoruz.

Böyle bir dönemde, ilk öncelik olarak müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve faaliyet gösterdiğimiz toplumların güvenliğini düşünüyoruz.

Güvenli operasyon, esnek rezervasyon

İlk olarak, bu süreç boyunca ulusal ve uluslararası otoritelerle çok yakın işbirliği içinde çalıştığımızı bilmenizi isterim. Hizmet faaliyetlerimizi hiçbir istisnaya mahal vermeden otoritelerin kılavuzlarına uygun olarak yürütüyoruz ve kurumsal politika ve prosedürlerimizi yine bu doğrultuda hazırlıyoruz.

Corona virüsün yayılmasını engellemek için diğer havayolları gibi biz de birçok ülkeye uçuşlarımızı geçici olarak askıya alıyoruz. Normal koşullara döndüğümüzde bu uçuşlara tekrar başlamayı amaçlıyoruz.

Bu zorlu zamanlarda müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için yeni ve esnek bir güvenle seyahat politikası hazırladık. 30 Eylül 2020 tarihine kadar olan seyahatleriniz için bilet rezervasyonu yaparsanız, seyahat tarihinizi ücretsiz olarak değiştirebilir, biletiniz yerine ileri tarihli bir seyahat çeki talep edebilir ya da para iadesi alabilirsiniz.

Sizi evinize güvenle ulaştırıyoruz

Çoğu insan kendi evinde güvende kalmak için yakın zamandaki seyahat planlarını iptal etmiş olsa da bazılarının böyle bir seçeneği yoktu. Giriş kısıtlamaları ve uçuş iptallerindeki ani artış nedeniyle binlerce insan yurt dışında mahsur kaldı.

Qatar Airways olarak yurt dışında mahsur kalanların evde kendilerini bekleyen sevdiklerine kavuşabilmesini sağlamak için çok yoğun bir şekilde çalıştık. Dünyanın farklı yerlerinde hükümetlerle irtibata geçip tarifeli seferlerimizi devam ettirerek ve gerektiğinde tarifesiz seferler düzenleyerek bir milyondan fazla insanın evine güvenle ulaşmasına yardımcı olduk.

Bizimle seyahat eden insanlar mümkün olan en yüksek hijyen standartlarının uygulandığını görebilir. Bunu sağlamak için IATA ve WHO tarafından tavsiye edilen temizlik ürünlerini kullanarak uçaklarımızı düzenli olarak dezenfekte ediyoruz ve personelimize konuyla ilgili her türlü eğitimi veriyoruz. Ayrıca, uçaklarımızda, küresel yolcu salonu ağımızda ve Hamad Uluslararası Havalimanı’nda yapılan temizlik çalışmalarının sıklığını artırdık.

Çalışanlarımıza teşekkürler

Başta kabin ve yer personelimiz olmak üzere çalışanlarımızın emeği olmadan bunların mümkün olmayacağını söylemeye gerek yok. Yoğun çalışmaları ve fedakarlıkları için kendilerine minnettarım.

Çalışanlarımızın güvenliğine büyük önem veriyoruz ve bunun için ek ihtiyati tedbirler alıyoruz.

Personelimiz artık maske ve tek kullanımlık eldiven takıyor, ayrıca enfeksiyonun bulaşma ve yayılma ihtimalini en aza indirmek için eğitimler veriyoruz.

Doha’ya dönen çalışanlarımıza ateş ölçümü yapılıyor ve bir uçuştaki herhangi bir personelin veya yolcunun enfeksiyon semptomları göstermesi ya da virüs testinin pozitif çıkması durumunda tüm personel karantinaya alınıyor ve test uygulanıyor.

Tedarik zincirlerini destekliyoruz

Küresel bir ekonomide gıda ve sağlık malzemelerinin dünyadaki bütün insanlara ulaştırılması çok önemlidir.

Qatar Airways Kargo bu zorlu dönemde önemli bir rol oynadı, bu sayede taze gıda ürünlerinin yanı sıra tıbbi malzemelerin taşınmasını indirimli tarife üzerinden sağlamaya devam ediyoruz.

Havayolu yalnızca geçen ay 50 milyondan fazla sağlık ve yardım malzemesini dünya genelindeki etkilenen bölgelere taşıdı.

Böyle bir zamanda Qatar Airways’e olan inancınız ve güveniniz için sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Önümüzü hala net olarak göremesek de bu krizin de üstesinden geleceğimize kesinlikle inanıyorum. Bir havayolu olarak, müşterilerimizin güvenliğini yaptığımız her şeyin önünde tutmaya devam edeceğiz.

Seyahat hem sizin hem de bizim hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olarak kalacaktır. Sizleri tekrar uçaklarımızda ağırlayana dek hepinize güvenli ve sağlıklı günler diliyorum.

Saygılarımla,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here