Latest Posts

Qatar Airways Cargo, Norveç’ten yapılan somon sevkiyatlarında rekor kırdı

86 / 100

Qatar Airways Cargo, Norveç’ten yapılan somon sevkiyatlarında rekor kırdı

Qatar Airways Kargo Avrupa Başkan Yardımcısı Rob Veltman, kargo uçaklarının 2021’de Norveç’ten 46.000 tondan fazla deniz ürünü taşıdığını söyledi.

Bunun “şimdiye kadarki en yüksek rakam” olduğunu belirterek, “Havayolumuz, her gün Oslo’dan 125 tondan fazla deniz ürünü taşıyor “dedi.

Oslo-Doha güzergahına hafta yedi Qatar Airways yolcu uçuşu ve altı Boeing 777 kargo uçağı hizmet veriyor.

Qatar Airways‘in İskandinavya çıkışlı uçuşlarında taşıdığı bozulabilir deniz ürünlerinin (PES) %95’i somon balığı. İzlanda ve Faroe Adası (Danimarka) dan da, canlı kral yengeçler, alabalık ve diğer deniz ürünlerini içeren bazı deniz ürünleri trafiği görüyor, ancak somon işinin büyük kısmı Norveç’ten geliyor.

qatar airways cargo

Veltman ayrıca şunları da ekledi: “Isı kontrollü koşullarda, hijyenik taşıma ve her şeyden önce nihai varış noktasına güvenilir, hızlı bağlantı gerektirdiğin-den, somon, özellikle hassas bir kargo ürünüdür.

“Qatar Airways Cargo, yalnızca 150’den fazla istasyondan oluşan küresel bir ağ sunmakla kalmıyor, aynı zamanda pandemi mevcut gövde kapasitesinde çarpıcı bir düşüşe yol açtığında, Norveçli deniz ürünleri ihracatçılarını desteklemek için hızlı bir şekilde aksiyon aldı.

qatar airways cargo

Qatar Airways Cargo, Evenes’teki Harstad-Narvik Havalimanı ve Kuzey Norveç’teki Bodø Havalimanı da dahil olmak üzere Norveç deniz ürünleri pazarına yolcu kargo uçaklarını getirerek, 2021’de en çok ihtiyaç duyulan zamanda, Norveç pazarına yönelik kapasitesini önemli ölçüde artırdı.

“Operasyon ekibimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için beklenilenin de ötesine giderek, bir B777 yolcu uçuşunda 68.944 kg’dan fazla yük taşıma rekoru kırdı.”

Qatar Airways Cargo, Norveç’ten her hafta 850 tona yakın kargo kapasitesi sunuyor ve Doha bozulabilir kargo merkezi üzerinden Norveç somonunu Asya’da: Seul/Güney Kore (ICN), Bangkok/Tayland (BKK), Şanghay/Çin (PVG) ), Osaka/Japonya (KIX), Narita/Japonya (NRT), Hong Kong (HKG), Guangzhou/Çin (CAN,); ve Orta Doğu’da: Dubai/BAE (DXB), Doha/Katar (DOH) ve Riyad/Suudi Arabistan (RUH) varış noktalarına taşıyor.

Norveç, 2021’de 1,3 milyon ton somon ihraç etti.

İçerik: aircargonews.net

image 5

Latest Posts

POPULER