Qatar Airways Boston’a Kargo Servisini Başlattı

0
163
QATAR AIRWAYS

Qatar Airways, dünyanın en büyük üçüncü hava kargo operatörü, Boston Logan Uluslararası Havalimanı (BOS) ve Doha Hamad Uluslararası Havalimanı (DOH) arasında günlük kargo hizmetine başladı.Havayolunun günlük olarak , 16 Mart’ta başlattığı non-stop yolcu hizmetinin bir parçası olarak, tüm kargo talepleri Airbus A350 ile taşınıyor. Boston, havayolunun Amerika kıtasındaki 14’üncü kargo destinasyonu. Ayrıca  Los Angeles, Chicago, Dallas, Houston, Atlanta ve Meksika olmak üzere altı noktaya kargo servisi var.

qatar logo

Qatar Airways Kargo Genel Müdürü Ulrich Ogiermann “Boston’a günlük yolcu hizmeti vermek çok heyecan verici. Kargo hizmeti ağımızın sürekli genişlemesinden de aynı ölçüde memnunuz, biz de ticareti kolaylaştırmak ve yeni iş ve büyüme fırsatları oluşturmak için Airbus A350 uçağını kullanarak Boston’da hareketlilik yaratacağımıza inanıyoruz. “dedi.

Günlük A350 hizmetiyle Boston’a  haftadalık 40 ton kargo taşıması beklenirken, Doha Hamad Uluslararası Havalimanı bağlantısıyla Qatar Airways’in ağıyla dünya çapında 150’den fazla noktaya gidilecek ve haftada yaklaşık 90 ton taşıyacak . İhracatın büyük çoğunluğu canlı ıstakoz olacak ve Hanoi, Şangay, Pekin, Guangzhou, Singapur, Yangon, Hong Kong ve Seul gibi büyük Asya piyasalarına ulaşacak.

Bu ve diğer bozulabilir ürünlerinin raf ömrünü ve yüksek kalitesini korumak amacıyla, Qatar Airways Kargo’nun “QR Fresh hava kargo hizmeti” kullanıyor. Bu çözüm ile meyve, çiçek, sebze, et ve balık gibi çabuk bozulan ürünler için en uygun sıcaklığı koruyarak taşıma gerçekleştiriliyor.

Şu anda, havayolunun dört farklı kıtada uçan sekiz A350 uçağı var. Ayrıca Qatar Airways’in sektörün en genç, en gelişmiş filosunu oluşturma iddiasını sürdürmek için  Airbus’a  80 adet A350 siparişi var.