PRONTOTOUR, 2015 SEYAHAT RAPORUNU AÇIKLADI

0
211
2015’TE Bİ DÜNYA GEZDİK!

 

Turizm sektörü lideri Prontotour, 9-10 Ocak tarihinde Kapadokya’da gerçekleştirdiği Acenteler Toplantısı ile 2015 raporunu açıkladı.

????????????????????????????????????

Her yıl geliştirdiği destinasyonlarla tatilde moda yaratan Prontotour, Kapadokya’da gerçekleştirdiği toplantıda 2015 yılının değerlendirmesini yaptı. Turizm sektöründe rapor yayınlayan ilk operatör olan Prontotour, 2015’in değerlendirmesini hazırladığı infografik üzerinden açıkladı.

 

Rapora göre 2015 yılında en çok gidilen ülkeler sırasıyla İtalya, Orta Avrupa ülkeleri ve İspanya olarak göze çarptı. En çok seyahat edilen şehirler ise Roma, Prag ve Barcelona. En fazla gezilen ay Ağustos olurken, erken rezervasyon alışkanlığının iyice yerleştiği görüldü. 1 Mayıs’taki Küba seyahati, en çok eğlenilen seyahat oldu. Geçen yıl olduğu gibi yine çift olarak seyahat edildi.

Kurban Bayramı en çok gezilen tatil oldu. Ödemelerin çoğu taksitle yapıldı. Gidilen en soğuk yer Laponya iken en sıcak yer ise Dubai oldu. Yurtiçinde 37 şehre seyahat edildi. Seyahatseverler en çok Kıbrıs’ı tercih etti. Infografikte ayrıca Prontotour blog sayfası konusuna da değinildi. 600 seyahat içeriğine sahip sayfanın ziyaretçi sayısı 300.000 kişi olarak belirlendi.

prontotour cenk Alptekin

Toplantıda 2016 hedefleri ve planları da Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin tarafından açıklandı. ProntoEğitim, Euro 2016, Şehir Kaçamakları, Prontobus ve yurtiçi seyahatleri hakkında detaylı bilgi veren Cenk Alptekin “2016 yılına çok pozitif girdik. %20 bandında bir büyüme hedefimiz var. Paketlerimizin % 95’i açılmış durumda. 2016’da 365 gün erken ödeme imkanlarımız devam edecek. 2015 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya lanse ettiğimiz ProntoPlus, 2016 ve sonrasında en önemli markalarımızdan birisi olacak.Euro 2016 Paketlerimiz açıldı. Çok özel fiyatlarla Avrupa Kupası maçlarına taraftarlarımızı taşıyacağız. Avrupa’da birçok noktaya her hafta sonu gidebilecekleri 3-4 günlük Şehir Kaçamakları hazırladık. Eğitim Hizmetlerimiz, 18 Ocak gibi tüm yaz okullarımızın paketleri açılmış olacak. En iyi okulları seçerek 2- 3-4 haftalık paketler hazırladık. Arsenal Futbol Okulu aile ve çocukların birlikte ders alacakları okullar, basket okulları ve tabii ki en iyi yaz okulları. Bunun dışında özel lise ve üniversite yerleştirme programları, üst düzey Executive İngilizce programları ve daha birçok ürün münferit ve grup olarak satışa açılacak.

2016 yılında en büyük yeniliğimizden biri de ProntoBus Avrupa projesi. 2016 yılında artık birçok destinasyonda, rotada kendi lüks otobüslerimizle misafirlerimize hizmet sunacağız. Son yıllarda ciddi büyüme içerisinde olan Cruise departmanımızda yeni destinasyon paketleri hazırladık.2016 ve 2017 hedeflerimiz arasında yurtiçi ve Kıbrıs’ta % 200 – 300 gibi büyüme hedefliyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda ProntoTour çalışanlarının yanı sıra en iyi satış yapan acentalara ödül verildi.

 

Detaylı bilgi için: www.prontotour.com