PPP Havaalanı Yatırım Zirvesi Başladı

0
136

Dünya çapında organize edilen PPP Havaalanı Yatırım Zirvesi , alanının tek organizasyonudur. Türkiye Devlet Hava Meydanları İşletmesi himayesinde düzenlenen zirve bu alanda önde gelen isimleri bir araya getirerek başarı hikayelerini paylaşmalarını ve PPP havaalanı başarısının nasıl sağlanacağı hakkında tavsiye ve fikir alışverişini hedefliyor.

Orhan Birdal_20169 -11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvede Dünya ve Türkiye Sivil Havacılık kurumlarını , Uluslararası finans kuruluşlarının, bankaların , inşaat şirketlerinin ve hukuk ofislerinin yöneticilerinin bir araya gelerek kamu-özel sektör işbirliği modelini detaylı bir şekilde ele aldıkları, tecrübelerini paylaştıkları bir ortamı yaratıyor.

Zirvenin ilk gününde konuşmacı olarak kürsüye çıkan Sayın Orhan Birdal havacılık sektörünün lokomotif bir sektör olduğunu , ulaştırma alanında üçüncü köprü , körfez geçiş köprüsü gibi yatırımların yanı sıra sivil havacılıkta yaşanan gelişmelerle çift haneli büyüme içine girildiğini söyledi. Birdal ayrıca, Türkiye’nin yolcu sayısı yönünden dünyada dokuzuncu Avrupa’da üçüncü olduğunu, toplamda 181 milyon 700 bin yolcu sayısına ulaşıldığını,123 milyon yolcunun Kamu özel sektör işbirliği ile işletilen havalimanlarından hizmet aldığını belirtti.